X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41263
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Trzy świnki - Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich z okazji Dnia Postaci z Bajek

TEMAT KOMPLEKSOWY: Dzień Postaci z Bajek
TEMAT ZAJĘCIA: Trzy świnki

CELE OGÓLE:
 rozwijanie umiejętności słuchania czytanego opowiadania,
 rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole,
 rozwijanie szybkiej reakcji na umówione sygnały słuchowe,

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
 współdziała z innymi dziećmi,
 układa obrazek z elementów,
 uważnie słucha opowiadania,
 odpowiada na pytania dotyczące treści słuchanego utworu literackiego,
 układa historyję obrazkową,
 reaguje ruchem na umówione sygnały,

METODY PRACY:
 słowne: opowiadanie, rozmowa
 czynne: zadania stawiane do wykonania,

FORMY PRACY:
 grupowa
 indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
piosenka “Na dzień dobry przywitamy się wesoło”, puzzle przedstawiające dom ze słomy, dom z drewna, dom z cegieł, bajka “Trzy małe świnki”, obrazki ilustrujące treść bajki, pianino, kolorowanka z trzema świnkami

PRZEBIEG:

Część wstępna:
1. Powitanie z wykorzystaniem piosenki „Na dzień dobry przywitamy się wesoło” wg M. Kluzy – dzieci siedzą w kole, wspólnie z nauczycielem śpiewają treść piosenki i ilustrują jej treść ruchem.

2. Ćwiczenia kalendarzowe: dzieci siedzą w kole i określają porę roku, wymieniają kolejno wszystkie pory roku, następnie określają dzień tygodnia oraz wymieniają kolejno dni tygodnia

Część główna:
3. Układanie puzzli. Nauczyciel dzieli dzieci na trzy zespoły. Każdy zespół układa obrazki z elementów przedstawiąjce dom ze słomy, dom z drewna i dom z cegieł. Prezentacja obrazków na tablicy.

4. Zapoznanie dzieci z treścią bajki “Trzy małe świnki”. Nauczyciel odczytuje treść utworu. Po jego zakończeniu zadaje pytania:

 ile świnek postanowiło zbudować sobie domy?
 z czego zbudowane były domki świnek?
 u której świnki wilk pojawił się najpierw?
 co się stało z domkiem ze słomy i z drewna?
 jak świnki zaaregowały na zniszczenie domków? Co zrobiły?
 czy trzecia świnka straciła swój dom?

5. Historyjka obrazkowa. Nauczyciel przyczepia na tablicy w rozsypance obrazki ilustrujące treść utworu. Dzieci ustalają prawidłową kolejność obrazków. Dzieci prezentują na ich podstawie treść opowiadania.

6. „Uwaga wilk” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Dzieci wsłuchują się w dźwięki grane przez nauczyciela na pianinie. Dźwięki wysokie – dzieci są świnkami, które swobodnie biegają po lesie, dźwięki niskie – dzieci chowają się przez wilkiem – przykucają mocno skulone, wznoszą ręce nad głową tworząc dach domku.

Część końcowa:
7. Podziękowanie dzieciom za wspólną zabawę.
8. Rozdanie nagród w postaci kolorowanek z trzema świnkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.