X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41050
Przesłano:

Utrwalanie dodawania i odejmowania liczb w zakresie 10. Scenariusz zajęć z edukacji matematycznej w klasie I

Scenariusz zajęć z edukacji matematycznej w klasie I

Zapis w dzienniku:
Utrwalanie dodawania i odejmowania liczb w zakresie 10.
Cele operacyjne:

Uczeń:
- umie porządkować liczby od 0- 10,
- doskonali umiejętność dodawania i odejmowania w pamięci w zakresie 10,
- porównuje liczby: o ile więcej, o ile mniej,
- rozwiązuje zadania tekstowe,
- rozumie treść zadania,
- aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Metody pracy: podająca, wyjaśniająca, metoda ćwiczeń praktycznych.
Formy pracy: grupowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: karty pracy, podręcznik, kartoniki z liczbami od 0- 10, kostki do gry

Przebieg zajęć:
1. Przedstawienie celów lekcji: dzisiaj na lekcji będziemy utrwalać dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 10.
2. Zadanie na dobry początek dnia: porządkowanie liczb od najmniejszej do największej.
Zadanie: z rozsypanki liczbowej przyczepionej do tablicy, należy ułożyć liczby w kolejności rosnącej i odwrotnie.
3. Uzupełnianie i odczytywanie liczb na osi liczbowej; nagradzanie naklejkami.

zadanie 1:

-0--1--__--__--4--__--__--7--__--__--10-->

zadanie 2:
Do każdej liczby na osi liczbowej, dorysuj chmurki, a w nich narysuj odpowiednią ilość płatków śniegu.

4. Doskonalenie sprawności rachunkowej- wykonanie ćwiczenia.
Przygotuj wcześniej kostki do gry. Zaklej ściany kostek z liczbą sześciu oczek czystą karteczką. W przypadku wyrzucenia pustego pola- przyjmujemy wartość "zero".

ćwiczenie:
Dzieci siadają w kole. Po kolei każde z dzieci rzuca kostką dwa razy. Następnie dziecko dodaje lub odejmuje wyrzucone wartości.

5. Przerwa śródlekcyjna: zabawa ruchowa z liczbami- porównywanie liczb.
-śpiewanie piosenki "Sanna" i zabawa przy niej.

6. Rozwiązanie zadania z treścią.

Zadanie:
Na stole było 7 pierników. Ania zjadła 2 pierniki.
Ile pierników zostało?

7. Podsumowanie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.