X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41048
Przesłano:

Doskonalenie dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100 - ćwiczenia utrwalające. Konspekt zajęć z edukacji matematycznej w klasie II

Zapis w dzienniku: Doskonalenie dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100- ćwiczenia utrwalające.
Cele operacyjne:
Uczeń:
- utrwala pojęcia związane z dodawaniem i odejmowaniem,
- potrafi w pamięci dodawać i odejmować w zakresie 100,
- umie porównywać liczby: o ile więcej, o ile mniej,
- rozwiązuje zadania tekstowe,
- czyta ze zrozumieniem treść zadania,
- bierze aktywny udział w zajęciach.

Metody pracy: metoda ćwiczeń praktycznych ,problemowa- gier i zabaw
Formy pracy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne: krzyżówka, karty pracy, tabelka z liczbami dla każdego dziecka, kostka do gry, kartoniki z liczbami

Przebieg zajęć:
1.Przedstawienie celu lekcji: dzisiaj na lekcji będziemy utrwalać dodawanie i odejmowanie liczb w pamięci w zakresie 100.
2.Rozwiązanie krzyżówki:

1. Liczba, od której odejmujesz
2. Ważysz na niej towary
3. Ma dziesięć dziesiątek
4. Mierzy czas
5. Wynik dodawania
6. Trwa 24 godziny
7. Dzień tuz przed niedzielą
8. Najkrótszy miesiąc
9. Trwa 12 miesięcy
10. Wynik odejmowania

HASŁO: MATEMATYKA

Odpowiedzi należy zapisać pionowo w tabeli, aby utworzyły hasło.

3.Rachunek pamięciowy- zabawa „ Rzut kostką”.
4.Wspólne wykonanie tabelki na porównywanie różnicowe na tablicy.

35 74 66 26 19

5.Indywidualne wykonanie tabelki przez dzieci.
Nad liczbami wpisz liczby o 3 większe, a pod o 3 mniejsze.

35 74 66 26 19 45 13 86 70 17

6.Rozwiązanie zadania z treścią.

Zadanie:
Na łące rosło 30 kwiatków czerwonych. Kwiatków białych było o 10 więcej. Ile kwiatków rosło na łące?
Obliczenia:
Odpowiedź:

7.Przerwa śródlekcyjna- śpiewanie piosenki „Słoneczko” i zabawa ruchowa przy piosence.
8.Praca samodzielna uczniów- wykonanie zadań, sprawdzenie rozwiązanych zadań, samoocena uczniów i nagrodzenie nalepkami.

Zadanie 1
Pan Marek dojeżdża do pracy 58 km. Ma do przejechania jeszcze 7. Ile kilometrów już przejechał?
Obliczenia:
Odpowiedź:

Zadanie 7.
Wykonaj obliczenia:

41 + 7 =

53 + = 59

73 + 6 =

99 – 5 =

+ 80 = 87

52 + 5 =

76 – 3 =

66 – = 61

9.Podsumowanie zajęć i zadanie pracy domowej- przykłady.

40 + = 70

20+ + 10 = 50

+ 20 = 90

40 + 20 + = 90

60 + = 100

80- - 20 = 20

+ = 60

70 - 50 - = 0

Opracowała: Elżbieta Siwińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.