X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40960
Przesłano:
Dział: Języki obce

In the garden. W ogrodzie. Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie 2 z elementami oceniania kształtującego

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie 2. z elementami oceniania kształtującego.

Temat: In the garden. W ogrodzie.

 Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: utrwalenie nazw pomieszczeń w domu oraz konstrukcji: Where are you going? I’m going to the...
 Cele lekcji: utrwalenie nazw pomieszczeń w domu w języku angielskim (kitchen, living room, bathroom, bedroom, garaże, garden) oraz konstrukcji: Where are you going? I’m going to the...
 Cele lekcji w języku ucznia: Na dzisiejszej lekcji utrwalicie nazwy pomieszczeń w domu w języku angielskim oraz powiecie, do jakiego pomieszczenia się udajecie
 Kryteria sukcesu. Po lekcji (uczeń będzie potrafił):
- nazwiesz w języku angielskim pomieszczenia w domu
- zareagujesz na pytanie żadne przez kolegę/koleżankę dotyczące pomieszczenia w domu, do którego się udajesz
-zadasz pytanie o pomieszczenie, do którego ktoś się udaje
 Przebieg zajęć:
1.Przywitanie się z uczniami – śpiewanie piosenki Hello..
2. Rozgrzewka językowa- liczenie do 20- śpiewanie piosenki Let’s count to 20. (Let's Count to 20 Song For Kids - YouTube)
3. Podanie tematu i celu lekcji: utrwalicie nazwy pomieszczeń w domu oraz powiecie, do jakiego pomieszczenia się udajecie
4. Podanie kryteriów sukcesu:
- nazwiesz w języku angielskim pomieszczenia w domu
- zareagujesz na pytanie żadne przez kolegę/koleżankę dotyczące pomieszczenia w domu, do którego się udajesz
-zadasz pytanie o pomieszczenie, do którego ktoś się udaje
5. Ćwiczenie z kartami obrazkowymi: Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe, a uczniowie odpowiadają na pytanie: Where are you going? (Dokąd idziesz?)
6. Uczniowie losują małe karteczki z ilustracjami pomieszczeń w domu. Ćwiczenie w parach konstrukcji: Where are you going? I’m going to the...
7. Ćwiczenie z rekwizytami – uczeń losuje z pudełka rekwizyt i mówi, do którego pomieszczenia w domu udałby się, aby znaleźć daną rzecz. (Rekwizyty: marchew, młotek, widelec, pilot do telewizora, pasta do zębów, poduszka)
8. Ćwiczenie z tablicą interaktywna na platformie learningapps – uczniowie dopasowują nazwy pomieszczeń do obrazka (https://learningapps.org/3507305 )
9. Śpiewanie i oglądanie piosenki Rooms of the house (https://www.youtube.com/watch?v=5bZBJe1toiE
Rooms of the House Song and Story with Matt | Learn English Kids | English for Children)

 Jak sprawdzę, czy cel został osiągnięty ?
Podsumowanie zajęć: Zdania podsumowujące uczniów: Z dzisiejszej lekcji chcę zapamiętać... Metodnik: czy lekcja ci się podobała? – TAK- kolor zielony, NIE – kolor czerwony, CZy wszystko było zrozumiałe? TAK- kolor zielony, NIE – kolor czerwony
 Zadanie domowe: Pokoloruj obrazki i nazwij pomieszczenia w domu.
 Materiały i pomoce dydaktyczne:
podręcznik ucznia: Bugs World 2,
nagrania piosenek,
obrazki do wylosowania i do pokolorowania przygotowane przez n-la,
Flashcards z pomieszczeniami,
tablica interaktywna,
rekwizyty do losowania,

Opracowała: Joanna Polcyn
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.