X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40914
Przesłano:

Czy dokładnie przeczytaliśmy pierwszy tom "Opowieści z Narnii"? Scenariusz zajęć z języka polskiego

Scenariusz zajęć z języka polskiego
II etap edukacyjny – klasa V

I. Imię i nazwisko: mgr Tomasz Zdanowicz
II. Nazwa przedmiotu: język polski
III. Poziom kształcenia i etap edukacyjny: II etap edukacyjny – klasa V
IV. Temat: Czy uważnie przeczytaliśmy pierwszy tom „Opowieści z Narnii”?
V. Cel ogólny: Uczeń analizuje treści lektury
VI. Cele szczegółowe: uczeń

◦ Poznaje cele lekcji
◦ Zapisuje temat lekcji
◦ Tworzy pytania do lektury
◦ Rozmawia o tym, co w lekturze podobało mu się najbardziej, a co najmniej
◦ Uzupełnia mapę świata przedstawionego
◦ Poszukuje w lekturze fragmentów opisów
◦ Analizuje, jak wyglądał świat Narnii
◦ Powtarza wiedzę, jaką poznał w trakcie lekcji za pomocą zdań podsumowujących

VII. Metody: pogadanka, Heureza, wykład, praca z tekstem literackim, kolorowe klamerki, indywidualna, analiza
VIII. Środki dydaktyczne: tablica interaktywna,
IX. Materiały pomocnicze: karty pracy, kolorowe klamerki do prania z imionami uczniów, aparat fotograficzny
X. Przebieg lekcji:

◦ Nauczyciel wita uczniów i wyjaśnia cele lekcji
◦ Nauczyciel prosi o zapisanie NaCoBeZu i tematu lekcji
◦ Nauczyciel rozpoczyna lekcję prosząc o zanotowanie pięciu pytań do lektury. Następnie uczniowie w parach odpytują się ze znajomości przeczytanego tekstu.
◦ Nauczyciel rozpoczyna rozmowę o treści lektury. Uczniowie dzielą się refleksjami po przeczytanej lekturze.
◦ Nauczyciel prosi o uzupełnienie mapy myślowej dotyczącej świata przedstawionego. Uczniowie pracują w grupach.
◦ Nauczyciel wskazuje uczniom strony i rozdziały, gdzie mogliby odnaleźć opisy Narnii
◦ Uczniowie analizują fragmenty tekstów pod kątem słownictwa i bogactwa wyrażeń w opisach
◦ Na koniec lekcji nauczyciel prosi, by uczniowie wzajemnie wylosowali imię ucznia na kolorowych klamerkach do prania. Wylosowany uczeń podsumowuje zajęcia kończąc zdanie: „Dziś nauczyłem się ....” lub „Najwięcej trudności sprawiło mi ...”

Autor: mgr Tomasz Zdanowicz

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.