X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40345
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Witaminki źródłem naszego zdrowia

Data:28.02.2019r.
Grupa wiekowa:5-latki
Temat: Witaminki źródłem naszego zdrowia.

Cele ogólne:
-pogłębienie wiedzy na temat ochrony zdrowia,
-uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy,
-wdrażanie do przestrzegania higieny podczas ich spożywania,
-zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i uświadomienie znaczenia ruchu dla zdrowia,
-doskonalenie spostrzegawczości słuchowej i wzrokowej,
-doskonalenie umiejętności klasyfikowania,
-kształtowanie percepcji słuchowo-ruchowo-wzrokowej podczas tańca,
-uwrażliwienie dzieci na zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem z komputera

Cele szczegółowe:
-poprawnie odpowiada na pytania nauczyciela,
-oreintuje się w zasadach zdrowego odżywiania,
-wie jakie konsekwencje nisie za sobą spożywanie zbyt dużej ilości cukru i słodyczy,
-rozumie zasady przestrzegania higieny,
-dokonuje analizy sylabowej,
-potrafi rozpoznać znak graficzny liter :A, B, C, D,
-klasyfikuje produkty ze względu na występowanie witamin,
-uważnie słucha poleceń nauczyciela,
-współpracuje i współdziała podczas wykonywania zadań.

Metody pracy:
-słowne: rozmowa na temat bajki, objaśnienia,
-oglądowa: pokaz, obserwacja,
-czynna: zadania do wykonania, ekspresja ruchowa, udział w zabawach dydaktycznych

Przebieg zajęć:
1.Zabawa muzyczno-ruchowa na powitanie „Zabawa na dobry humor”.
Klaśnij w dłonie RAZ i DWA
tup nogami tak jak ja
pokręć pupą HA HA HA
i zabawa dalej trwa!
2.Wprowadzenie do tematu-słuchanie bajki pt. „ Kraina zdrowia” ilustrowanej pacynkami.
Dawno, dawno temu za górami, za lasami mieszkał Król z córką księżniczką o imieniu Kalinka. Księżniczka jadła dużo czekolady
i różnych słodyczy. Pewnego dnia bardzo rozbolał ją brzuszek
i zachorowała. Król bardzo martwił się o córkę. Któregoś dnia ogłosił że kto uleczy Kalinkę zostanie jej mężem i otrzyma królestwo. Do zamku przybył królewicz o imieniu Zdrowie. Przywiózł ze sobą magiczne lkekarstwa. Były zaczarowane ponieważ nikt nie mógł ich dostrzec.
Witamina A w marchewce, maśle, natce pietruszki, zielonym groszku, brokule)
Witamina B szynce, ziemniakch,orzechach laskowych)
Witamina C (kalafior, czarna porzeczka)
Witamina D (ser, ryba, wątróbka).
Rycerz Zdrowie przez kilka dni dawał księżnice do jedzenia te rzeczy w których były witaminy. Gdy księżniczka wyzdrowia poślubiła księcia.
3. Wypowiedzi dzieci na temat treści bajki:
Jak myślicie dlaczego księżniczka Kalinka zachorowała?
- Kto pomógł Kalince i w jaki sposób?
- Gdzie były ukryte witaminy?
- Jak myślisz, dlaczego witaminy pomogły Kalince?
- Co należy jeść, aby być zdrowym?
- Czy wiecie co jeszcze ma wpływ na nasze zdrowie? Czy tylko zdrowe odżywianie?
4.Zabawa muzyczno-ruchowa z wykorzystaniem piosenki „Fikający zuch”.
5.Zabawa dydaktyczna „ Odkrywamy witaminy”-ćwiczenie sylabowej syntezy słuchowej.
6. Zabawa muzyczno-ruchowa „Taniec witaminek”-poruszanie się w rytm piosenki „Witaminki”. Na hasło „Witaminki tańczą” dzieci tworzą kółeczka według emblematów liter.
7. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”- klasyfikowanie obrazków.
8.Podsumowanie zajęć:
Tworzenie mapy pamięciowej „zdrowie”, nauczycielka zapisuje wszystkie skojarzenia dzieci związane ze zdrowiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.