X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40344
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenne zabawy z literkami

Data: 05.04.2017r.
Grupa wiekowa:5-6-latki.
Temat:Wiosenne zabawy z literkami.

Cele ogólne:
-kształtowanie gotowości do czytania poprzez podział zdania na wyrazy, analizę i syntezę słuchową wyrazów oraz czytanie globalne,
-stwarzanie warunków do aktywności ruchowej, plastycznej,
-utrwalanie wiedzy na temat warzyw i owoców.

Cele szczegółowe:
-rozpoznawanie i nazywanie wybranych warzyw i owoców,
-dokonywanie analizy i syntezy sylabowej wyrazu,
-czyta nazwy wybranych warzyw,
-rozróżniania i porównuje litery,
-potrafi złożyć obrazek z części,
-rozpoznaje litery w swoim imieniu,
-porusza się w rytm muzyki,
-współpracuje z rówieśnikami i rodzicami,
-starannie wykonuje prace plastyczną.

Metody pracy:
czynna-zadań stawianych do wykonania,
-słowna-objaśnienia,
-elementy metody I.Majchrzak.

Formy pracy:
-indywidualna,
-grupowa.

Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta Cd z piosenkami, emblematy liter, warzyw, ilustracje warzyw, podpisy, koperty, puzzle, sztalugi, postacie z wierszy J.Brzechwy, kolorowy materiał, bibuła, klej, kredki, wełna.

Przebieg zajęć:
1.Nauczyciel śpiewa dzieciom wiersz J. Tuwima pt. „Abecadło”. Dzieci maszerują za nauczycielem w kole.
Abecadło z pieca spadło,
O ziemię się hukło,
Rozsypało się po kątach,
Strasznie się potłukło:
I - zgubiło kropeczkę,
H - złamało kładeczkę,
B - zbiło sobie brzuszki,
A - zwichnęło nóżki,
O - jak balon pękło,
aż się P przelękło.
T - daszek zgubiło,
L - do U wskoczyło,
S - się wyprostowało,
R - prawą nogę złamało,
W - stanęło do góry dnem i udaje, że jest M.

Rozmowa z dziećmi do czego potrzebny jest alfabet.

2.Zabawa ruchowa z rodzicami „Litery w imionach” do piosenki „Abecadło” Smerfne hity
Dzieci wraz z rodzicami tańczą w kole. Na przerwę w muzyce nauczyciel pokazuje daną głoskę,
a dzieci i rodzice, którzy mają je w swoim imieniu wychodzą na środek.

3.Nawiązanie do wierszy J.Brzechwy
Słuchanie piosenki „Na straganie” M.Bajora. Podczas słuchania nauczyciel pokazuje obrazki
z warzywami i układa je przy odpowiednich podpisach. Odczytanie nazw warzyw.

4.Etykietki z torebki. Losowanie z torebki na zakupy kartonik z nazwą i dopasowanie do właściwego warzywa z naszego straganu.

5.Zabawa ruchowa z rodzicami „Sałatka warzywna”
Dzieci wraz z rodzicami tworzą koło. Nauczyciel rozdaje emblematy warzyw. Nauczyciel wymienia nazwy warzyw, następuje zamiana miejsc.

6. Dziecko wraz z rodzicem dostaje obrazek do ułożenia oraz literki. Wspólnie układają z liter nazwę warzywa, odczytują. Nauczyciel losuje literę i pokazuje dzieciom. Jak nazywamy tę literę, czy macie tę literę w waszym wyrazie.

7. Postacie z wierszy J.Brzechwy-wspólne ozdabianie z rodzicami.

8.Omówienie prac, podziekowanie za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.