X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3993
Przesłano:

Doskonalenie kozłowania ze zmiana ręki kozłującej - konspekt lekcji minikoszykówki

KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z MINIKOSZYKÓWKI

TEMAT: Doskonalenie kozłowania ze zmianą reki kozłującej

Klasa: IV a/b dz
Liczba ćw.: 22
Miejsce ćw.: sala gimnastyczna
Czas: 45 min
Przybory i przyrządy: piłki koszykowe, tyczki
Cele i zadania lekcji:
UMIEJĘTNOŚCI: uczeń potrafi prawidłowo kozłować piłkę ze zmiana ręki kozłującej
MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja wzrokowo-ruchowa, zwinność, szybkość
WIADOMOŚCI: na temat podstawowych przepisów gry w MPK
NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: Joanna Mazurek

Przebieg zajęć:

CZ. WSTEPNA 10 min.
1. Ćw. org.-porządkowe
Zbiórka, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji
- Zab. Ożywiająca
„Berek kibelek” uczniowie biegają w rozsypce, N wyznacza jedna osobę na berka. Złapana osoba klęka na jedno kolano i wystawia rękę wyprostowana przed siebie. Można tą osobę odczarować, siadając jej na kolanie, opuszczając rękę w dół i krzyknąć „spuszczony”.

2. Ćw. kształtujące
- krążenia głowy w prawą i lewą stronę,
- skręty głowy,
- skłony głowy,
- krążenia RR w przód i w tył naprzemianstronne,
- krążenia RR w przód i w tył obustronne,
- krążenia T w prawo i lewo,
- krążenia kolan do wew. i na zew.,
- kolana złączone krążenia kolan w prawa i lewą stronę,
- krążenia stóp do wewn. i na zewn.,
- skłony T w bok,
- opady T ze skrętoskłonami,
- podpór T i uginanie RR (10 razy),
- w leżeniu na plecach skłony T w przód (brzuszki x 10),
- w siadzie rozkrocznym skłon T do prawej stopy, nogi proste w stawach kolanowych, to samo do prawej stopy i zlączonych prostych nóg

CZ. GŁÓWNA 25 min.

1. Pokaz i przypomnienie techniki wykonania kozłowania slalomem ze zmiana reki kozłującej
2. Ćw. doskonalące kozłowanie ze zmianą ręki
- Ustawienie uczniów w pary na linii bocznej , pierwsze osoby z dwójki startują na sygnał nauczyciela:
• Kozłowanie piłki do linii bocznej prawa ręka przodem, powrót tyłem lewa ręka,
• Kozłowanie przodem do linii środkowej boiska prawą ręką, powrót przodem ręka lewa,
• Kozłowanie do linii środkowej boiska dwoma piłkami przodem, powrót tyłem,
- U podzieleni na dwa zespoły. Jeden zespół stoi przy ustawionych tyczkach po lewej stronie kosza, drugi stoi po prawej stronie kosza przy ustawionych tyczkach.
Wykonywanie kozłowania slalomem ze zmiana reki kozłującej i przechodzenie na druga stronę gdzie wykonuje kozłowanie slalomem między tyczkami po lewej stronie kosza.
- ustawieni jw. lecz po wykonania slalomu, wykonywanie rzutu do kosza z wyskoku po zatrzymaniu na jedno tempo
- jw. lecz po wykonaniu slalomu rzut do kosza z dwutaktu
- zawody w szybkim pokonywaniu slalomu i zakończone rzutem celnym na kosz – po zakończeniu zamiana stron.

CZ. KOŃCOWA 10 min.
1. Ćw. uspokajające i
rozciągające
W siadzie skrzyżnym, T prosty, ręce spoczywają na kolanach. Wykonywanie wdechów nosem i wydechów ustami.
2. Ćw. rozciągające poszczególne partie ciała.
3. Ćwiczenia organizacyjno-porządkowe
- Zbiórka, omówienie lekcji, pożegnanie, zachęcania uczniów do uprawiania czynnej rekreacji ruchowej w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

LITERATURA:

1. Ryszard Litkowycz i Dorota Olex-Zarychta „ Uczymy grać w koszykówkę”,

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.