X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39629
Przesłano:

Pulpit zdalny- konfiguracja. Scenariusz lekcji

SCENARIUSZ LEKCJI

DO PRZEDMIOTU: Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi
ZAWÓD: TECHNIK INFORMATYK
TEMAT ZAJĘĆ: Pulpit zdalny - konfigurowanie
Klasa: 1 technikum
Czas zajęć: 45 min
Efekty kształcenia:
Dobieranie oprogramowania użytkowego do realizacji określonych zadań
Stosowanie programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań
Zarządzanie centralne urządzeniami informatycznymi
Stosowanie oprogramowania narzędziowego systemu operacyjnego

1. Cele ogólne:
Celem lekcji jest zapoznanie uczniów z usługą zdalnego pulpitu, oraz oprogramowaniem służącym do zdalnego zarządzania urządzeniami informatycznymi.

2. Cele operacyjne Uczeń potrafi:
• zainstalować oprogramowanie
• aktywować oprogramowanie
• nawiązywać połączenie zdalne
• przejmować zdalnie kontrole nad urządzeniem informatycznym
• korzystać z pulpitu zdalnego

3. Środki dydaktyczne:
• zestaw komputerowy z TV
• uczniowskie stanowiska komputerowe z systemem Windows
• oprogramowanie
• karty z ćwiczeniami
• podręcznik

4. Metody nauczania: Wykład, ćwiczenia.
5. Formy realizacji: Praca z całą klasą, praca w grupie, praca indywidualna.
6. Przebieg zajęć:

Część organizacyjna
Powitanie, sprawdzenie listy obecności, przypomnienie treści omawianych na poprzednich lekcjach dotyczących profilu mobilnego i zasad grupy w systemie Windows.
Część wprowadzająca
Omówienie pojęcia „Dostęp zdalny (Remote Access) Uczniowie razem z nauczycielem omawiają sposoby realizacji zdalnego dostępu do zasobów urządzeń informatycznych.
Część właściwa
Nauczyciel krótko wprowadza uczniów do bieżącego tematu. Omawia temat. Następnie uczniowie zapisują najważniejsze treści tematu. Po omówieniu tematu przystępują do instalowania oprogramowania, aktywacji usługi oprogramowania oraz do rozwiązania ćwiczeń przygotowanych dla nich w postaci kart pracy. Rozwiązania zadań praktycznych dokumentują w formie zrzutu ekranu i zapisują w miejscu wyznaczonym przez nauczyciela. Na pytania teoretyczne odpowiadają w formie pisemnej i oddają nauczycielowi. Przed sprawdzeniem nauczyciel omawia, jak należało poprawnie wykonać ćwiczenia i odpowiedzieć na pytania.
Część podsumowująca
Zebranie ćwiczeń. Podsumowanie zajęć w postaci rozmowy, pytań.
Wyłączenie komputerów, zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.