Numer: 39121
Przesłano:
Dział: Języki obce

Autumn clothes. Jesienne ubrania. Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie dzieci 5-letnich

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

Prowadzący: Monika Trojanowska - Halasz
Temat zajęć: Autumn clothes. Jesienne ubrania.
Grupa wiekowa: 5 - latki
Data: 21.05.2016
Czas realizacji: 30 min.
Cele ogólne:
• Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym;
• Rozwijanie zdolności językowej;
• Kształtowanie motywacji do nauk.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• poznaje i zapamiętuje słowa: an umbrella, a raincoat, wellingtons;
• śpiewa piosenkę "Hello song" oraz "Bye-bye song";
• ćwiczy strukturę gramatyczną Is this...?;
• uczestniczy w zabawach ruchowych i językowych;
• rozumie polecenia i instrukcje nauczyciela;
• potrafi poprawnie zareagować na polecenie poprzez wykonanie danej czynności;
• wykonuje kartę pracy.
Metody nauczania:
• komunikacyjna - gry i zabawy językowe;
• oglądowa - pokaz;
• praktyczna.
Formy pracy:
• zbiorowa;
• indywidualna.
Środki dydaktyczne:
• kalosze, parasol, płaszcz przeciwdeszczowy;
• duży worek,;
• karta pracy;
• kredki;
• obrazki jesiennych ubrań;
• płyty CD z piosenkami ,,Hello song”, „Bye-bye song”, „Umbrella”;
• magnetofon;
• krople deszczu dla każdego dziecka;
• szablon dużego i małego parasola.

Przebieg zajęć:
1. Przywitanie z dziećmi. Wspólnie zaśpiewanie piosenki "Hello song". (Załącznik nr1).

2. Wprowadzenie nowego słownictwa: an umbrella, a raincoat, wellingtones. Nauczyciel ma przed sobą duży worek. Po kolei wyjmuje z niego kalosze, parasol i płaszcz przeciwdeszczowy podając nazwy tych przedmiotów po angielsku. Prosi dzieci o powtarzanie tych nazw. Następnie zachęca dzieci do powtarzania każdego słówka po angielsku: głośno, cicho, wolno, szybko, tylko dziewczynki, tylko chłopców.

3. Zabawa Yes/No. Nauczyciel pokazuje losowo wybrane przedmioty i pyta dzieci czy podana przez niego nazwa jest właściwa Is this ....?.

4. Zabawa ruchowa. Nauczyciel zawiesza ilustracje kaloszy, parasola i płaszcza (Załącznik nr 2), w różnych miejscach sali. Prosi aby dzieci poruszały się swobodnie po sali w trakcie trwania piosenki „Umbrella” (Załącznik nr 3). Po wyłączeniu nagrania podaje nazwę przedmiotu i prosi o odnalezienie właściwego obrazka. Następnie ponownie włącza nagranie powtarzając kilkakrotnie schemat zabawy.

5. Zabawa ruchowa "Simon says". Nauczyciel rozpoczyna zabawę podając dzieciom komendy: Simon says put on a raincoat. Take off a raincoat. Put on wellingtons. Take off wellingtons. Open an umbrella. Close an umbrella. Początkowo demonstruje poszczególne czynności. Następnie prosi chętne dzieci aby wcielały się w postać Simon'a i wydawały kolegom kolejne polecenia.

6. Karta pracy. Dzieci kolorują kalosze, parasol oraz płaszcz przeciwdeszczowy zgodnie z poleceniami nauczyciela Please colour the wellingtons blue. Please colour the raincat yellow. Please colour the umbrella red. (Załącznik nr 4).

7. Powtórzenie poznanego słownictwa. Nauczyciel przyczepia do tablicy obrazki ilustrujące nowe słówka. Dzieci powtarzają nowo poznane słownictwo najpierw wspólnie, później indywidualnie.
8. Ewaluacja zajęć. Dzieci układają krople deszczu odpowiednio przy małym lub dużym parasolu w zależności czy dane zajęcia były dla nich interesujące czy też nie.
9. Pożegnanie i wspólne zaśpiewanie piosenki „Bye-bye song” (Załącznik nr 5).

Załączniki
Załącznik nr 1
"Hello song"
Hello to you, Hello to you. How are you? Fine, thank you.

Załącznik nr 3

"Umbrella"

It is rainy. It is rainy.
Where's your umbrella?
Here it is. Here it is.
Open your umbrella.
Splash, splash, splash, splash
Splash, splash, splash.
Is it rainy? Is it rainy?
No it isn't. No it isn't. No it isn't.
Close your umbrella.
And let's go home.
And let's go home.

Załącznik nr 5
"Bye- bye song"
It's time to say goodbye, It's time to say goodbye, Bye, bye, bye, see you soon.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.