X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39095
Przesłano:
Dział: Języki obce

Farm animals. Poznajemy nazwy zwierząt zamieszkujących farmę

Scenariusz zajęcia z języka angielskiego dla dzieci 4 - letnich

Grupa wiekowa: dzieci 4 letnie

Temat zajęć: Farm animals. Poznajemy nazwy zwierząt zamieszkujących farmę.

Cele główne:
• zapoznanie się ze słownictwem związanym ze zwierzętami hodowlanymi (farma),
• tworzenie wyrażeń i struktur zdaniowych: This is a.....
• aktywne uczestnictwo w zabawach i zajęciach edukacyjnych poprzez śpiew, ruch,
• rozpoznawanie nowego słownictwa przy pomocy obrazków, gestów oraz mimiki,
• doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości,
• wprowadzenie zabaw wymagających przestrzegania reguł.
Cele szczegółowe:
• próby nazywania po angielsku zwierząt hodowlanych (a cow – krowa, a horse – koń, a pig – świnia, a duck – kaczka, a sheep – owca, a dog – pies),
• odgadywanie brakującego elementu,
• śpiewanie i ilustrowanie ruchem treści prezentowanej piosenki,
• reagowanie na sygnały słowne, dźwiękowe, gesty,
• identyfikowanie i reagowanie na nowe słownictwo,
• tworzenie prostych struktur zdaniowych: This is a ....
• przestrzeganie zasad i norm grupowych podczas zajęć,
• zgodna współpraca z rówieśnikami.

Metody:
• Metoda obrazowa,
• Metoda słowna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physical Responses)

Formy:
• Zbiorowa
• Indywidualna

Pomoce dydaktyczne:
• karty obrazkowe ze zwierzętami (flashcards), magnetofon, płyta CD, woreczek do gimnastyki, nagrody (naklejki ze zwierzętami), pudełko

Przebieg zajęcia

1. „Hello song” – piosenka na przywitanie.
Hello! (machamy prawą ręką)
Hello! (machamy lewą ręką)
Hello, how are you? ( robimy ukłon)
Powtarzamy wszystko 2 razy.
I'm good! (kciuk do góry-prawa ręka)
I'm great! (kciuk do góry-lewa ręka)
I'm wonderful! (kciuki do góry-obie ręce, poruszamy bioderkami)
Powtarzamy wszystko 2 razy.
Hello! (machamy prawą ręką)
Hello! (machamy lewą ręką)
Hello, how are you? ( robimy ukłon)
Powtarzamy wszystko 2 razy.
I'm tired. (opuszczamy ramiona w dół i wzdychamy)
I'm hungry.(masujemy się po brzuchu)
I'm not so good. (kciuki w dół, smutna mina)
Powtarzamy wszystko 2 razy.
Hello! (machamy prawą ręką)
Hello! (machamy lewą ręką)
Hello, how are you? ( robimy ukłon)
Powtarzamy wszystko 2 razy.
2. Throw the bag
Zabawa na rozpoczęcie pracy ze słownictwem. Dzieci po kolei rzucają woreczek wypełniony grochem (taki, jakiego używają na zajęciach z gimnastyki) na rozłożone na podłodze karty. Po wycelowaniu w odpowiedni obrazek nauczyciel pyta What’s this? Wszyscy odpowiadamy This is a...... Po jednej rundzie można przyspieszyć tempo zabawy i/lub w pierwszej rundzie każdy wyraz powtarzać dwa razy (np. wolno i szybko), w drugiej tylko raz (szybko).

3. What’s missing?
Nauczyciel prosi dzieci o zamknięcie oczu „Close your eyes”. Następnie zakrywa jakiś obrazek i prosi o otworzenie oczu. „Open your eyes. What’s missing?” Dzieci odgadują jakiego zwierzęcia brakuje.

4. Prezentacja piosenki „Walk Around The Farm”
Nauczyciel pokazując karty z obrazkami zwierząt, prezentuje słowa piosenki. Dzieci próbują śpiewać i ilustrować ruchem piosenkę. Nauczyciel zachęca dzieci do aktywnego brania udziału w śpiewaniu oraz wykonywaniu czynności związanych z piosenką.

Let's take a walk around the farm,
around the farm,
around the farm.
Let's take a walk around the farm,
What do you SEE?
A cow! A cow!
A dog! A dog!
A duck! A duck!
A horse! A horse!
A pig! A pig!
A sheep! A sheep!

That's what you SEE!

Let's take a walk around the farm,
around the farm,
around the farm.
Let's take a walk around the farm,

What do you HEAR?
Moo! (A cow!)
Ruff, ruff, ruff! (a dog!)
Quack, quack, quack (a duck!)
Neigh! (a horse!)
Oink, oink, oink (a pig!)
Baa! (a sheep!)

That's what you HEAR!
Let's take a walk around the farm,
around the farm,
around the farm.
Let's take a walk around the farm,
What do you SEE?

4. Zabawa ruchowa. Step on...
Dzieci biegają/chodzą po sali, w tle gra muzyka, nauczyciel zatrzymuje ją w pewnym momencie i wypowiada słowo (zwierzę) z pokazem obrazka, które dzieci muszą szybko odnaleźć i na nim stanąć. Kiedy wszystkie dzieci stoją na obrazku wspólnie powtarzamy wyraz.

5. Zabawa Simon says.
Simon says: You are cats! Dzieci naśladują koty: Miau, miau, miau.
Simon says: You are dogs! Dzieci naśladują psy: Ruff, ruff, ruff
Simon says: You are cows! Dzieci naśladują krowy: Moo
Simon says: You are ducks! Dzieci naśladują kaczki: Quack, quack, quack
Simon says: You are horses! Dzieci naśladują konie: Neigh
Simon says: You are pigs! Dzieci naśladują świnki : Oink, oink, oink
Simon says: You are sheeps! Dzieci naśladują owieczki :Baa

6. Piosenka na pożegnanie „Bye bye, Goodbye”.
Bye bye. Goodbye. [Wave with one hand, then the other hand, then with both hands.]
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
I can clap my hands. [Clap your hands.]
I can stamp my feet. [Stamp your feet.]
I can clap my hands.
I can stamp my feet.
Bye bye. Goodbye.

Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
GOODBYE! [Jump up with your fist in the air!]

7. Podsumowanie
Rozdanie naklejek (odznak) ze zwierzętami dziecko wybiera sobie z pudełka zwierzę i stara się w języku angielskim je nazwać. Wszystkie dzieci otrzymują nagrodę za wspólna zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.