X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38426
Przesłano:
Dział: Języki obce

Moja szkoła. Konspekt lekcji - klasa 5

TEMAT: Moja szkoła.

Cele ogólne
• Poznać nazwy pomieszczeń w szkole
• Utrwalić nazwy kolorów

Cele szczegółowe
• uczeń zna angielskie nazwy pomieszczeń w szkole
• uczeń zna nazwy kolorów
• uczeń rozpoznaje różne miejsca w szkole na podstawie usłyszanych dźwięków
• uczeń potrafi prowadzić dialog na temat szkoły
• uczeń potrafi opowiedzieć jakie pomieszczenia znajdują się w jego szkole.

Metody pracy
• Aktywizujące
• Podająca
• Praca z tekstem

Formy pracy
• Indywidualna
• W parach

Środki dydaktyczne:

• Podręcznik Steps in English 2
• Ćwiczeniówka Steps in English 2
• Płyta CD

Przebieg lekcji:

Część I

1. Powitanie, sprawdzenie listy obecności.
2. Nawiązanie do tematu lekcji- nauczyciel zadaje uczniom kilka pytań dotyczących nauki:
• Where do you go to study? ( Gdzie chodzisz się uczyć?)
• Is your school big or small? (Czy twoja szkoła jest duża, czy mała?”
• Do you like your school? Why/ why not? (Czy lubisz swoją szkołę? Dlaczego?/ Dlaczego nie?
• What is your favourite subject? (Jaki jest twój ulubiony przedmiot?)
3. Zapisanie tematu lekcji- Moja szkoła.

Część II

4. Ćwiczenie 1: mapa myśli- nauczyciel zapisuje na tablicy „my school”- pyta uczniów jakie pomieszczenia znajdują się w szkole, uczniowie odpowiadają tworząc w ten sposób mapę myśli, którą zapisują w zeszycie.
5. Ćwiczenie 2: podręcznik Steps in English 2 str. 21- uczniowie patrzą na obrazek przedstawiający przekrój szkoły. Nauczyciel omawia ten obrazek zadając uczniom pytania:
• What can you see in the picture? (Co widzisz na obrazku?)
• What different classrooms can you see? (Jakie pracownie widzisz na obrazku?)
6. Ćwiczenie 3: uczniowie dopasowują nazwy pozostałych pomieszczeń do obrazków przedstawionych na ilustracji, następnie sprawdzają swoje odpowiedzi z płytą CD, ćwicząc jednocześnie prawidłową wymowę.
7. Ćwiczenie 4: uczniowie dopasowują nazwy pomieszczeń do definicji, co można robić w konkretnym pomieszczeniu- Ćw. 2/ 21- Steps in English 2. Nauczyciel prosi uczniów pojedynczo o odczytanie zdań.
8. Ćwiczenie 5: Where are the people? (Gdzie są ludzie?)- ćwiczenie polega na wysłuchaniu nagrania i odpowiedzeniu na pytanie „gdzie są ludzie?” na podstawie usłyszanych odgłosów.
9. Ćwiczenie 6: utrwalenie kolorów- karty obrazkowe- nauczyciel pyta uczniów: What colour is it? (Jaki to kolor?)- wprowadzenie dwóch nowych kolorów dark blue/ light blue.
10. Ćwiczenie 7: praca w parach- uczniowie tworzą mini dialogi- ćw.4/21 Steps in English 2.

Część III
11. Ćwiczenie 8: Where can you find it? (Gdzie to znajdziesz?) Utrwalenie zdobytej wiedzy- nauczyciel rozdaje uczniom ( po jednej dla każdego ucznia) obrazki przedstawiające różne przedmioty- zadaniem uczniów jest podejść do tablicy i dopasować daną rzecz do odpowiedniego pomieszczenia w szkole.
12. Praca domowa.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.