X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3640
Przesłano:

Plan naprawczy z matematyki przyjęty do realizacji w klasach 6 po wykonaniu analizy wyników sprawdzianu "Jasne jak słońce"

Po dokonaniu analizy sprawdzianów zostały wyodrębnione umiejętności wymagające doskonalenia oraz określono sposoby pracy z uczniami. Zaproponowano wspólne zadania i konkretne działania, które będą realizowane podczas pracy z uczniami na poszczególnych zajęciach lekcyjnych. Mają one na celu poprawienie wyników nauczania a poprzez to podniesienie poziomu pisanych testów kompetencji. Nauczyciele uczący w klasach szóstych wspólnie określili sposoby pracy i podjęli się ich realizacji, przygotowali szczegółowo zadania z konkretną instrukcją.

MATEMATYKA - Realizacja projektu matematycznego
1) obliczanie czasu trwania zjawiska (łatwość 0,61)
2)porównywanie różnic liczb (łatwość 0,35)

3)wyznaczanie reszty ustalając koszt zakupu (łatwość0,44)

4)określanie, ile razy jedna wielkość mieści się w drugiej(łatwość 0,42)

Projekt matematyczny
Koordynatorem wykonania zadań projektu jest nauczyciel matematyki w danej klasie

Nauczyciel matematyki:
1) przydziela losowo uczniowi jeden z 5 zestawów zadań do realizacji
- zestaw I – „Obliczenia pieniężne”
- zestaw II - „Obliczenia związane z czasem”
- zestaw III – „Skala”
- zestaw IV – „Porównywanie różnicowe i ilorazowe”
- zestaw V – „Obliczenia procentowe”

2)organizuje losowanie zadań w danym dniu tygodnia (w ciągu 5 tygodni realizacji )
3)zaznacza zadanie do realizacji przez ucznia (zapisuje datę wyboru zestawu na karcie realizacji zadań)
4) przechowuje wykonane przez ucznia zadanie w odpowiednim segregatorze
5) kontroluje realizację zadań projektu
6)oddaje prace uczniom po zakończonej realizacji projektu.

Instrukcja dla ucznia:
1.Bierzesz udział w projekcie matematycznym
2.Masz do wykonania 5 zestawów zadań matematycznych
3.W każdym tygodniu wylosujesz 1 zestaw.
4.Na wykonanie zadań masz czas do następnego tygodnia, we wskazanym przez nauczyciela dniu oddajesz wykonane przez siebie zadania nauczycielowi matematyki
5.Zadanie wykonaj estetycznie i starannie. Możesz przepisać je na komputerze (np. na lekcji informatyki)
6.W ciągu tygodnia otrzymasz od nauczyciela poprawione zadania z krótką recenzją lub stopniem. Po dokonaniu przez Ciebie poprawek, oddaj zadanie nauczycielowi matematyki
7.Staraj się wykonywać zadania w terminie.
8.Koordynatorem projektu jest nauczyciel matematyki, do niego zgłaszaj się z wszelkimi uwagami na temat podejmowania działań związanych z wykonywaniem zadań.

Przykładowy zestaw zadań:
OBLICZENIA PIENIĘŻNE
1. Oddajesz buty do naprawy. W lewym bucie rozpruła się cholewka (dziura jest długości 4 cm) i trzeba zszyć ręcznie, a w prawym bucie odkleiła się podeszwa. Szycie ręczne kosztuje 1,50zł za 1 cm szwu, klejenie jednej podeszwy 26,00zł. Szewc daje 20% rabatu dla dzieci i młodzieży. Ile zapłacisz za naprawę?

2. Jedna róża kosztowała 3,50zł. Za bukiet złożony z siedmiu róż z przybraniem zapłacono 29zł. Ile kosztowało przybranie?

3. Karolina kupiła chleb razowy, 5 jaj, 0,25 kg sera żółtego. Zapłaciła banknotem 10 zł. Oblicz, ile reszty otrzymała, oraz ile bułeczek mogłaby dokupić za otrzymaną resztę.
CHLEB RAZOWY- 1,85 zł
BUŁKA SZWEDKA - 0,40 zł
MLEKO 2% - 1,56 zł
SER ŻÓŁTY (1 kg) - 12 zł
JAJA (1 szt.) - 0,30 zł

4. Na zakup atlasów historycznych do biblioteki przeznaczono 400 zł. Atlas historyczny w twardej oprawie kosztuje 26,50 zł, a w miękkiej jest o 10% tańszy. Kupiono 10 atlasów w twardej oprawie i 5 w miękkiej. Ile zapłacono za wszystkie atlasy? Ile pieniędzy pozostało z kwoty planowanej na te zakupy?

5. Pani bibliotekarka kupiła do czytelni atlas, słownik i encyklopedię. Atlas kosztował 52,80 zł. Słownik był 2 razy tańszy od atlasu. Encyklopedia kosztowała tyle, co atlas i słownik razem. Ile złotych kosztowała encyklopedia? Ile złotych reszty otrzymała pani bibliotekarka, jeśli za zakupy zapłaciła banknotem dwustuzłotowym?

6. Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr. Ile kaset kupiono?

7. Jacek chce kupić kolegom 2 litry soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4 litra w cenie 2,10 zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20 zł za litr. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile?

KARTA REALIZACJI ZADAŃ
uczeń Data wyboru zestawu Data oddania zestawu Ocena
1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2021 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.