X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36092
Przesłano:
Dział: Języki obce

From Head to Toe - scenariusz zajęć języka angielskiego

Przedszkole nr 9 "Bursztynek" Koszalin

Cel główny: Wprowadzenie czasownika modalnego can
Cele: - utrwalenie części ciała
- utrwalenie nazw zwierząt
- poznanie czynności związanych z daną częścią ciała
- wprowadzenie i utrwalenie zwrotów: Can you do it? Yes, I can
Metoda: komunikatywna, audiolingwalna, reagowania całym ciałem TPR
Formy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Środki: książka Erica Carle’a „From Head to Toe”, odtwarzacz CD, chant „From Head to Toe”, samodzielnie wykonane plansze formatu A4 do gry w bingo z postaciami zwierząt występujących w książce E. Carla

Przebieg zajęć:
I Rozgrzewka językowa
1. „Hello everyone” – piosenka na powitanie
II Prezentacja słownictwa
1. „From Head to Toe” – wysłuchanie treści książeczki
Nauczyciel czyta dzieciom książeczkę Erica Carle’a „From Head to Toe”, dając im możliwość jednoczesnego oglądania ilustracji.
I am a penguin and I turn my head. Can you do it? I can do it!
I am a giraffe and I bend my neck. Can you do it? I can do it!
I am a buffalo and I raise my shoulders. Can you do it? I can do it!
I am a monkey and I wave my arms. Can you do it? I can do it!
I am a seal and I clap my hands. Can you do it? I can do it!
I am a gorilla and I thump my chest. Can you do it? I can do it!
I am a cat and I arch my back. Can you do it? I can do it!
I am a crocodile and I wriggle my hips. Can you do it? I can do it!
I am a camel and I bend my knees. Can you do it? I can do it!
I am a donkey and I kick my legs. Can you do it? I can do it!
I am an elephant and I stump my food. Can you do it? I can do it!
I am a .... and I wiggle my toe. Can you do it? I can do it! I can do it!
Nauczyciel prosi, by dzieci wymieniły wszystkie zwierzęta, które występowały w książeczce i powiedziały, co potrafiły robić. Za każdym razem nauczyciel pyta: Can you do it?, a dzieci odpowiadają Yes, I can i wykonują poszczególne ruchy, np. potrząsanie biodrami, tupanie etc.
2. „Chant” – utrwalenie poznanego słownictwa
Nauczyciel włącza nagranie treści książeczki w formie chantu – rytmicznej piosenki (dostępna na stronie youtube). Dzieci poruszają się w rytm muzyki, naśladują czynności wykonywane przez poszczególne zwierzęta, podejmują także próby śpiewania chantu.
3. Bingo – utrwalenie nazw zwierząt
Nauczyciel dzieli dzieci na kilkuosobowe zespoły. Każdej grupie rozdaje kartkę formatu A4 z dwunastoma postaciami występującymi w książeczce „From Head to Toe” i tyle samo małych karteczek. Nauczyciel wymienia po kolei nazwy zwierząt, a dzieci w tym czasie zakrywają karteczkami ilustrację tych zwierząt. Grupa, która zakryje wszystkie pola karteczkami i wykona to polecenie prawidłowo, krzyczy: Bingo! Wygrywa ta grupa, której jako pierwszej się to uda. Nauczyciel czuwa nad poprawnością wykonywania poleceń podczas zabawy.
III Zakończenie zajęć
„Goodbye everyone” – piosenka kończąca zajęcia

Literatura:
Carle E.,„From Head to Toe” 1999.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.