X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35111
Przesłano:
Dział: Języki obce

What's the most useful gadget nowadays? Scenariusz zajęć

1.Typ szkoły: Gimnazjum
2.Poziom nauczania: etap III.1, klasa 1
3. Imię i nazwisko nauczyciela: mgr Beata Pacyńska
4. Czas trwania: 45 minut
5. Temat lekcji: What’s the most useful gadget nowadays?
6. Cele edukacyjne:
- znajomość słownictwa związanego z tematem
- umiejętność motywowania własnej opinii
7. Metody i techniki:
- metoda audiowizualna
8. Formy pracy:
- praca indywidualna
- praca w grupach
9. Pomoce dydaktyczne: wydruki przedstawiające urządzenia elektroniczne i elektryczne, uzywane przez ludzi

Przebieg lekcji:
Nauczyciel zapisuje na tablicy hasło: „The most important gadget for people” i prowokuje uczniów do burzy mózgów na ten temat. Wszelkie pomysły zapisywane są na tablicy, jeżeli się powtarzają dopisujemy znak + obok wcześniej wspomnianego słowa. Po zakończeniu zadania zwracamy uwagę na fakt, że wymienione gadgety są nie tylko elektroniczne choć takich właśnie jest przewaga.
Następnie przypominamy z uczniami sposoby argumentowania oraz wyrażania własnego zdania

Kolejny etap to praca w grupach. Dzielimy klasę na grupy 5 osobowe. Każda grupa dostaję 4 obrazki przedstawiające różne gadgety. Zadaniem uczniów jest dyskusja w grupie który z przedmiotów jest najbardziej przydatny dla współczesnego człowieka. Następnie przedstawiciel każdego zespołu prezentuje wynik dyskusji na forum klasy, odpowiednio motywując swój wybór.

Zadanie domowe:
Uczeń przygotowuje krótką wypowiedź pisemną, w której powie jaki gadget jest dla niego najbardziej użyteczny

Przebieg zajęć:

• Uczniowie siedzą w kole i witają się z gościem chórem( jest to gość z Ugandy). Po chwili zadajemy pytanie skąd może pochodzić nasz dzisiejszy gość. Staramy się naprowadzać dzieci na kontynent afrykański. W końcowym efekcie pokazujemy dzieciom położenie Polski oraz Ugandy na mapie świata.

• Uczniowie poznają imię naszego gościa i po kolei przedstawiają się mówiąc: Hi. I’m................... Po tych czynnościach następuję wywiad z gościem. Jeżeli dzieci nie potrafią sami wymyślić pytania, delikatnie ich naprowadzamy. Pytamy o czynności dnia codziennego( jedzenie, napoje, szkoły itd.)

• Uczniowie prezentują gościowi jakąkolwiek piosenkę, której nauczyli się w grupie, najlepiej w języku angielskim

• Dzieci tańczą dla gościa taniec, który wybierają wspólnie z wychowawczynią i zapraszają do niego gościa.

• Na koniec siadamy w kole i wspólnie puszczamy iskierkę tolerancji.

Doskonałym uzupełnieniem tych zajęć będzie wspólna sesja zdjęciowa, kiedy to dzieci mogą podejść jeszcze bliżej gościa i przekonać się o tym, iż człowiek o innym kolorze skóry jest dokladnie taki sam jak oni.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.