X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35049
Przesłano:
Dział: Języki obce

My school objects - konspekt lekcji języka angielskiego

1. Cele lekcji:
Cele:
-poznawanie i utrwalanie nazw przyborów szkolnych,
-utrwalanie nazw kolorów
2. Cele operacyjne:
Uczeń:
- potrafi podać nazwy przyborów szkolnych i poprawnie je wymówić,
- potrafi użyć poznane słownictwo w prostych zabawach,
- rozumie proste polecenia nauczyciela
- potrafi współpracować z kolegami
3. Metody i formy pracy:
-aktywizująco-twórcza
-oglądowa
-komunikacyjna
-TPR (Total Physical Response) metoda reagowania całym ciałem
5. Pomoce i środki dydaktyczne:
odtwarzacz CD i płyta, przybory szkolne, karty obrazkowe, balonik, piłka
6. Słownictwo: book, pen, pencil, ruler, rubber, school bag,
7.Wyrażenia i struktury zdaniowe: Here’s a..., I’ve got a...
Przebieg zajęć:
1.Przywitanie na dywanie piosenką „Hello” i wierszykiem
“Good morning, Good morning
How are you today
I’m fine thank you
Let’s learn and play”
2. Abra Cadabra Hello It’s English Time Ready Steady Go –nauczyciel pokazuje dzieciom pudełko, w którym “schowały się nowe słówka”. Wyciąga po kolei przybory szkolne i nazywa je. Uczniowie powtarzają za nauczycielem.
3. Nauczyciel pokazuje dzieciom karty obrazkowe i przypina je do tablicy. Następnie prosi i zamknięcie oczu ”Close your eyes.”. Zdejmuje z tablicy jedną karę i chowa za plecamii, po czym prosi dzieci o otwarcie oczu „Open your eyes. What”s missing?”.Uczniowie odgaduja jakiej zabawki brakuje.
4. Zabawa ruchowa w parach. Nauczyciel rozkłada w różnych miejscach w klasie przybory szkolne. Następnie prosi dwie chętne osoby i umieszcza balon między ich brzuchami lub głowami. Dzieci musza dotrzeć do danego przedmiotu, tak aby nie wypadł im balonik. Pozoztali uczniowie dopingują słowami np.: Go to the pencil.
5. Zabawa w Taboo. Nauczyciel ustawia uczniów w półkolu i rzuca piłeczką pytając o nazwę koloru po angielsku. Dzieci musza zapamiętać ze czerwony kolor parzy (red), więć nie powinny go łapać.
6 Na podsumowanie lekcji. nauczyciel ćwiczy z dziećmi wymowę nazw przyborów szkolnych odsłaniając karty obrazkowe po kawałku.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.