X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34827
Przesłano:
Dział: Biblioteka

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Cele:
- pokazanie możliwości spędzania czasu wolnego, rozbudzenie zainteresowania literaturą,
- przybliżenie postaci i twórczości pisarza,
- rozbudzenie w dzieciach wrażliwości estetycznej i wyobraźni,
- poszerzenie swoich wiadomości ze znajomości prawa w życiu codziennym,

Uczestnicy spotkania: uczniowie klas 2, 3 i 4 szkoły podstawowej.

Metoda: wywiad, rozmowa kierowana, głośne czytanie, dyskusja, „burza mózgów”.

Pomoce: ekspozycja książek p. Jakuba Skworza, tablica multimedialna.

Przebieg zajęć.

Faza przygotowawcza:
• Zaproszenie autora na spotkanie oraz ustalenie terminu oraz honorarium.
• Koniecznie trzeba zadbać, by na spotkaniu pojawiły się książki autora z możliwością kupna. W tym celu kontaktujemy się z Wydawnictwem lub autorem i ustalamy kto dostarczy książki dla czytelników.
• Dwa tygodnie przed terminem spotkania uczniowie (poszczególne klasy) zapoznani zostają z autorem oraz jego twórczością. Wspólnie z nauczycielem przygotowują pytania, które zostaną zadane podczas spotkania.

Organizacja:
• Przygotowanie miejsca gdzie ma odbyć się spotkanie: ustawienie ławeczek, krzeseł, nagłośnienie, zorganizowanie ekspozycji dorobku literackiego pisarza, poczęstunek.

Faza zasadnicza:

• Nauczyciel bibliotekarz wita wszystkich zebranych na lekcji, która będzie miała charakter spotkania autorskiego. Omówienie celu spotkania oraz przedstawienie Pana Jakuba Skworza. Podanie krótkiej charakterystyki twórczości i dorobku artystycznego autora.
• Rozmowa nauczyciela prowadzącego z zaproszonym gościem. Spotkanie będzie poświęcone twórczości Pana Jakuba Skworza, a zwłaszcza najnowszej książki pt.” Twarde prawo, ale prawo”. Pomysłodawcą serii książek i akcji edukacyjnej „Prawie bajki” jest kancelaria prawna, a historie opisane w książkach są doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w życiu codziennym.
• Rozmowa autora z uczniami na temat znajomości prawa np. kto odpowiada za wyrządzenie szkody – dziecko czy rodzice?, co to jest ubezpieczenie?
• Wysłuchanie fragmentu książki z serii Prawie bajki pt. „Twarde prawo, ale prawo”.
Przygotowana prezentacja będzie świetnym dodatkiem ilustracji do czytanej książki.
• Zadania przygotowane dla uczniów:
- krzyżówka,
- zadanie na spostrzegawczość (znalezienie 10 różnic na ilustracjach),
- wymyślenie, dopowiedzenie zakończenia książki.
• Indywidualne pytania zadawane przez uczniów, na które autor udziela odpowiedzi.
• Podsumowanie zajęć. Podziękowanie, wręczenie kwiatów.
• Sprzedaż książek. Złożenie pamiątkowych autografów na stronach książek przez autora.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.