X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33764
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanocne świętowanie - przedszkolne spotkanie z zaproszonymi Gośćmi

Cele spotkania:
-przybliżenie tradycji Wielkanocnych
-prezentacja programu artystycznego przez najmłodszą grupę 3, 4 latki
-rozwijanie aktywności twórczej
-wzajemna integracja wszystkich uczestników spotkania(zaproszonych Gości, wychowawców, pracowników przedszkola oraz przedszkolaków)
-wprowadzenie atmosfery przyjaźni i radości
-prezentacja wykonanych przez dzieci plastycznych prac konkursowych
Metody:
-słowna(krótkie opowiadania o tradycjach wielkanocnych czytane przez zaproszonych Gości)
-czynna(zadania stawiane do wykonania)
-ekspresja ruchowa(występ dzieci, wspólna zabawa przedszkolaków)
-percepcyjna(obserwacja, pokaz)
Formy pracy:
-zabawa, obserwacja, pokaz, przekaz słowny, aktywne działanie
Formy organizacji:
-grupowa
-zespołowa
Środki dydaktyczne:
Krótkie opowiadania o tradycjach Wielkanocnych, scenariusz występu grupy Maluszków, piosenki na CD("Święta Wielkanocne"-"Wesołe przedszkole 3-lataka.WSiP), wykonane przez każda z grup przedszkolnych plastyczne prace konkursowe
"Pisanka..wydzieranka...papierowa wyklejanka", zadania przygotowane przez prowadzącego nauczyciela dla każdej z czterech grup: "Wielkanocna krzyżówka", "Świąteczna układanka", "Pocztówkowy obraz" oraz naczynia, dekoracja, serweta potrzebne do nakrycia Wielkanocnego stołu;

Zaproszeni na uroczystość Goście to 4 Panie, które pełniły kiedyś funkcje Dyrektorów przedszkola i szkoły podstawowej w Młoszowej; Panie z "Koła Gospodyń Wiejskich" w Młoszowej, Władze z Urzędu Miasta (Burmistrz Miasta Trzebinia, Goście z Rady Miasta), Rodzice reprezentujący Przedszkolną Radę Rodziców)
W spotkaniu biorą udział wszystkie grupy przedszkolne.

Przebieg spotkania:
1. Powitanie Gości przez Panią Dyrektor.
2. Wprowadzenie do spotkania przez prowadzącą oraz zaproszenie na występ artystyczny najmłodszej grupy 3,4-latków:
Powitanie Maluszków:
Witamy serdecznie Wspaniałych Gości
na wielkanocnej uroczystości
dziś wielkie święto! "Żabki" witają!
i na wspólne świętowanie zapraszają...

Śpiew piosenki:"Święta Wielkanocne"(CD z płyty "Wesołe przedszkole 3-latka.WSiP)

Wszyscy:
Już słonko mocniej grzeje
miły wiatr wokoło wieje
Jest wesoło i radośnie
święta, święta Wielkanocne

Wychodzą przed grupę Zajączek oraz Kurczątko(dzieci ubrane w stroje)i mówią:

Kurczątko:
Przyszła wiosna jak co roku
pachną polne kwiaty
chodź Zajączku mam dla Ciebie
Dwa listki sałaty!

Zajączek:
Nie mam czasu! Jestem dziś zajęty..
Biegnę do dzieci do przedszkola
Niosę im prezenty!

Wszyscy:
W Wielkanocny poranek
dzwoni dzwonkiem baranek
A kurczątko z zającem
spacerują po łące

Piosenka wraz z improwizacją ruchową:"Jak dobrze być barankiem"

Jak dobrze być barankiem
i wstawać wczesnym rankiem
wybiegać na polankę
i śpiewać sobie tak:
be, be, be kopytka niosą mnie
be, be, be kopytka niosą mnie

Wychodzą przed grupę Bocian i Baranek ( dzieci przebrane w stroje) i mówią:

Bocian:
Powiedział mi kiedyś śliczny baranek
że święta Wielkanocne są nieważne
gdy nie ma pisanek!

Baranek:
Nie pozwolę na to!!...pomyślałem sobie
mam w koszyczku jajka! wiem co z nimi zrobię
mam mały pędzelek, farbki kolorowe
no i proszę bardzo! pisanki gotowe!

Piosenka wraz z improwizacja ruchową: " Jak dobrze być pisanką"
Jak dobrze być pisank?

Mieć kolorowe wdzianko
mieć kolorowe wdzianko i kolorowe sny
pi, pi, pi pisanka jesteś Ty
pi, pi, pi pisanka jesteś Ty

Wszyscy mówią życzenia:

Przyjmijcie od nas serdeczne życzenia
dużo miłości i marzeń spełnienia
mokrego Dyngusa, no i SMACZNEGO!
niech każdy w koszyczku ma coś wspaniałego
życzymy radości w święta Wielkanocne
Pięknego serca, no i duuużo Gości!!

Wręczenie drobnych upominków Gościom biorącym udział w spotkaniu przez dzieci prezentujące program artystyczny.
3. Wysłuchanie krótkiego opowiadania o tradycjach wielkanocnych czytanego przez zaproszonego Gościa- Panią Dyrektor przedszkola("Palma Wielkanocna")
4. Zaproszenie do wykonania pierwszego zadania grupy najmłodszej - maluszków (nauczyciel wychowawca wybiera ze swojej grupy 3 osoby). Zadanie pod hasłem "Pocztówkowy obraz"- polega na wybraniu spośród pocztówek o różnej tematyce tych, które obrazują Święta Wielkanocne. Dzieci naklejają wybrane pocztówki na brystol przygotowany we wskazanym miejscu na gazetce. Nagrodzenie maluszków brawami.
5. Wspólny śpiew "Jak dobrze być barankiem"
6. Wysłuchanie krótkiego opowiadania o tradycjach wielkanocnych czytanego przez zaproszonego Gościa- Rodzica z Przedszkolnej Rady Rodziców ("Święcenie pokarmów").
7. Zaproszenie do wykonania kolejnego świątecznego zadania grupy średniaczków (nauczyciel wychowawca wybiera ze swojej grupy 3 osoby). Zadanie pod hasłem " Świąteczna układanka" - układanie puzzli i przyklejenie ich na kartkę papieru umieszczona we wskazanym miejscu.Nagrodzenie średniaczków brawami.
8. Wysłuchanie krótkiego opowiadania o tradycjach wielkanocnych czytanego przez zaproszonego Gościa - Panią z Koła Gospodyń Wiejskich ("Śniadanie Wielkanocne").
9. Zaproszenie do wykonania zadania grupy starszaków(nauczyciel wychowawca wybiera 3 osoby ze swojej grupy)."Nakrywamy do świątecznego śniadania!" Dzieci z użyciem naczyń, serwet, stroików, koszyczka ze święconka nakrywają do stołu Wielkanocnego. Nagrodzenie dzieci brawami.
10. Wspólny śpiew piosenki "Jak dobrze być pisanką"
11. Zaproszenie do wykonania zadania drugiej grupy starszaczków.Nauczyciel wychowawca wybiera z grupy 3 osoby.
Zadanie "Wielkanocna krzyżówka"- wykonują dzieci pod opieka nauczyciela. Dzieci odgadują ilustracje i wpisują ich nazwy do krzyżówki. Następnie odczytują rozwiązanie.Nagrodzenie starszaków brawami.
12. Rozstrzygnięcie plastycznego konkursu plastycznego: "Pisanka ...wydzieranka...papierowa wyklejanka". Pracę wykonywała wspólnie każda grupa. Każda grupa zostaje nagrodzona. Prace znajdują się w sali, w której prowadzona jest uroczystość jako dekoracja sali.Nagrodzenie wszystkich dzieci brawami. Wręczenie nagród.
13. Wspólny śpiew ludowych piosenek, śpiewanych wspólnie z Paniami z "Koła Gospodyń".
14. Wspólny słodki poczęstunek.
15. Zakończenie spotkania. Podziękowanie wszystkim za udział w spotkaniu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.