X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33628
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się w ogrodzie przedszkolnym. Scenariusz zabaw ruchowych

SCENARIUSZ ZABAW RUCHOWYCH

TEMAT: Bawimy się w ogrodzie przedszkolnym.
GRUPA: 3-latki
PROWADZĄCA: Agnieszka Ćmiel

CELE:
- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej,
- doskonalenie umiejętności reagowania ruchem na określony sygnał,
- ćwiczenie koncentracji uwagi,
- rozwijanie umiejętności bezpiecznego poruszania się podczas zabaw ruchowych.

METODY: zabawowo – naśladowcze, słowne – rozmowa, objaśnienia i instrukcje.

FORMY: indywidualna, grupowa.

POMOCE DYDAKTYCZNE: emblematy: słońce, chmurka, domek; tamburino, bębenek, krążki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Utrwalenie z dziećmi zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym.
2. Marsz sygnalizujący rozpoczęcie zabawy.

3. „ Spacer” – zabawa orientacyjno – porządkowa.
Gdy nauczycielka podnosi w górę emblemat ze słońcem – dzieci spacerują po ogrodzie. Gdy podnosi w górę emblemat z chmurą – dzieci chowają się w domu (wyznaczone miejsce), gdyż na dworze jest brzydka pogoda. Pojawienie się „słonka” – ponowny marsz w rozsypce.

4. „Przebudzenie” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych.
Dzieci w pozycji kucznej. Na sygnał powoli prostują się aż do wspięcia na palce, przeciągają się i wykonują kilka podskoków. Dzieci są jednak bardzo zmęczone, więc ponownie zasypiają – pozycja kuczna.

5. „Kotki” – zabawa z elementem czworakowania.
Kotki chodzą po ogrodzie – czworakowanie. Na sygnał robią koci grzbiet, wygrzewają się na słonku. Kolejny sygnał zaprasza do czworakowania.

6. Ćwiczenia tułowia – skręty.
Dzieci stoją w lekkim rozkroku. Sprawdzają czy nikt nie został w ogrodzie – rozglądają się w prawo w tył i w lewo w tył – mocno skręcając ciało. Może ktoś ukrył się wśród krzewów? Powtórzenie.

7. „Kałuże” – zabawa z elementem równowagi.
W ogrodzie są kałuże (krążki), dzieci maszerują wysoko unosząc nogi i przekraczają kałuże starając się „nie zmoczyć” nóg.

8. „Po równej dróżce” – zabawa z elementem skoku.
Dzieci wracają ze spaceru do domu. Stoją w rozsypce. Mówią wiersz i naśladują te ruchy, które do słów wiersza trzeba wykonać:

Idą dzieci równą drogą (zwykły krok)
Po kamyczkach iść nie mog?

po kamyczkach hop, hop, hop (3 podskoki)
do dołeczka skok (przysiad podparty)
Pora wracać. Kto się znuży, (marsz w rytmie wiersza)
ten odpocznie po podróży.
Dom już blisko... nogi w ruch. (bieg na miejsce oznaczone liną)
Kto zwycięży – zuch!

9. Marsz uspokajający.
10. Zabawy swobodne w ogrodzie.
.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.