X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33292
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W świecie emocji i nastrojów. Scenariusz zajęcia diagnozującego

Karolina Bajsarowicz 24.11.2016

Scenariusz zajęcia diagnozującego w gr. II „Biedronki”, dzieci 4-letnie

Temat: W świecie emocji i nastrojów

Cele ogólne:
• Doskonalenie umiejętności aktywnego uczestniczenia w zabawach oraz przestrzegania zasad podczas zajęć,
• Rozwijanie umiejętności nazywania i rozpoznawania emocji i nastrojów
Cele operacyjne:
• posługuje się swoim imieniem i nazwiskiem,
• stara się aktywnie uczestniczyć w organizowanych zabawach i zajęciach,
• rozróżnia uczucia i nastroje oraz łączy je z określonymi sytuacjami,
• słucha uważnie innych i nie przerywa wypowiedzi,
Obszar PP: 1- Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dziećmi i dorosłymi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych
Metody: słowna: instruktaż; czynna: zadań stawianych do wykonania, technika malowania 10 palcami; oglądowa: obserwacja
Formy: zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: ilustracje przedstawiające emocje: złość, smutek, radość, strach dla każdego dziecka oraz 1 komplet więcej, farby i kartki dla każdego dziecka, ilustracje: prezent, zranione kolanka, zastrzyk, dziecko burzące budowlę,

Przebieg:

1. Nauczycielka prosi dzieci kolejno podając imię i nazwisko lub prosząc o podanie imienia i nazwiska, po czym rozdaje dzieciom karteczki z ilustracjami wybranych emocji.
2. Dzieci siadają w kole i po kolei wymieniają jakie emocje posiadają na ilustracjach.
3. „Pokaż emocje” - zabawa z elementem pantomimy. Dzieci mimiką twarzy oraz postawą ciała obrazują wybrane emocje i nastroje.
4. „Kiedy jesteśmy smutni a kiedy weseli?”- rozmowa na podstawie doświadczeń dzieci, w oparciu o ilustracje(prezent- radość, zranione kolana- smutek, chłopiec burzący budowlę- złość, zastrzyk- strach); przypomnienie zasady: „Nie przerywam gdy mówią inni”
5. „Co to oznacza?”- zabawa słuchowa. Nauczycielka naśladuje dźwięki, które wydają ludzie podczas przeżywania różnorodnych emocji(radość-śmiech, smutek-płacz, strach- żachnięcie, złość- warknięcie). Zadaniem dzieci jest rozpoznać emocje i podbiec do odpowiednich ilustracji je przedstawiających.
6. „Wesoły obrazek”- wykonanie pracy plastycznej techniką „Malowania 10 palcami”, zwrócenie uwagi na dobór kolorów , które są radosne: czerwony, zielony, żółty, niebieski.
7. Zakończenie zabawy, wysuszenie, wystawa prac

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.