X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31468
Przesłano:
Dział: Świetlica

Jesienne liście - praca plastyczna. Scenariusz zajęć

TEMAT: Jesienne liście – praca plastyczna
CELE:
Poznawczy: zapoznanie uczniów z kształtami liści znanych drzew; zapoznanie z techniką kolażu z wykorzystaniem naturalnych produktów;
Kształcący: rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych; utrwalenie nazw znanych drzew; rozwijanie spostrzegawczości poprzez rozwiązywanie rebusów;
Wychowawczy: integracja grupy; wdrażanie do estetycznego wykonania prac plastycznych
METODY: pogadanka; metoda zajęć praktycznych; gra dydaktyczna
FORMY: indywidualna, zbiorowa,
POMOCE: kolorowe szablony liści do rozpoznania, rysunki rebusów, krzyżówka, flamastry, szablony liści bezbarwne, produkty naturalne (nasiona, przyprawy, suszone kwiaty i liście itp.), klej

TOK ZAJĘĆ:
I. Wprowadzenie
1. Powitanie uczniów
2. Zapowiedź tematu
3. Pogadanka na temat jesieni
Pytania:
- Czy wiecie, co się wydarzyło 23 września?
- Jak możemy rozpoznać w przyrodzie, że przyszła jesień?
- Jakie kolory mają jesienne liście?
- Jakie znacie drzewa liściaste?

II. Część właściwa
1. Rozpoznanie wśród kolorowych szablonów liści danych drzew lub / i przy pomocy rebusów z hasłami (Lipa, Olcha, Brzoza, Buk, Dąb, Klon, Kasztan, Jesion
2. Wpisanie odgadniętych haseł z rebusów do krzyżówki (rozwiązanie krzyżówki: PARK_LAS – miejsca, gdzie można znaleźć te drzewa)
3. Wykonanie prac plastycznych metodą kolażu przy użyciu naturalnych produktów
- Zapoznanie dzieci z techniką (uczniowie otrzymują szablony liści, flamastry, klej oraz naturalne suszone produkty, którymi mają wykleić szablon liścia, by zachować jesienną kolorystykę.
- Zachęcenie do estetycznego wykonania prac oraz oszczędnego korzystania z materiałów

III. Zakończenie
1. Prezentacja gotowych prac
2. Uporządkowanie miejsca pracy
3. Podziękowanie uczniom za udział w zajęciach
UWAGA: Powstałe prace można wykorzystać w zajęciach integracyjnych z dziećmi niewidzącymi. "Nasze" liście pachną różnymi przyprawami i można ich dotknąć - mają ciekawą fakturę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.