X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31307
Przesłano:
Dział: Języki obce

Body parts. Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Temat zajęć: "Parts of the body" - "Części ciała"
Klasa: 0, I

Cele zajęć:
poznanie i reagowanie na zwroty w języku angielskim, potrzebne przy wskazywaniu części ciała, jak: touch - dotknąć, shake - potrząsnąć, wash - umyć, brush - umyć/szczotkować
prawidłowe reagowanie na polecenia wydawane w języku angielskim
wskazywanie i powtarzanie nazw części ciała, jak: head – głowa, shoulders – ramiona, knees –kolana, toes – palce u nóg, eyes – oczy, ears – uszy, mouth – usta, nose – nos.

Przebieg zajęć:

1. Nauczyciel wita się z dziećmi pozdrowieniem „Hello” i piosenką "Hello! How are you?"
2. Nauczyciel wraz z dziećmi siada w kole na dywanie, mówiąc i pokazując nazwy części ciała i czynności. Dzieci reagują na kolejne polecenia, naśladując nauczyciela i i powtarzając słownictwo.
3. Dzieci stają z nauczycielem w kole na dywanie, naśladują jego ruchy i powtarzają rymowankę "Touch your eyes".
4. Nauczyciel wraz z dziećmi stoi w kole, pokazując części ciała śpiewa z piosenkę "Head and Shoulders". Dzieci dotykają kolejno głowy, ramion, kolan, palców u nóg jednocześnie wykonując proste skłony i przysiady gimnastyczne i powtarzają słowa piosenki.
5. Dzieci stają z nauczycielem w kole, naśladując jego ruchy i wskazując kolejne części ciała, bawią się w zabawę "Shake your body (ear, hand, arm ....." .
6. Dzieci siadają z nauczycielem w kole na dywanie, naśladują jego ruchy i powtarzają piosenkę "I' m a little puppy".
7. Nauczyciel żegna się z dziećmi zwrotem „Goodbye” oraz "See you soon"

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.