X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31217
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dbamy o czstość. Scenariusz zajęć

Termin: 25 marca 2013
Grupa: 6-latków
Prowadzący: Alicja Plinta
Temat: Dbamy o czystość

Cele ogólne:
- utrwalenie wcześniej poznanych liter;
- zapoznanie z literą L, l;
- zwrócenie uwagi na staranność wykonania prac;
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi uważnie wysłuchać tekstu czytanego przez nauczyciela;
- potrafi zbudować kilkuzdaniową wypowiedź na temat usłyszanego tekstu i ilustracji;
- zna graficzny zapis litery I, i;
- chętnie układa swój obrazek z nitek i tasiemek;
- potrafi nawlec dużą igłę;
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie dzieci i zebranie ich w kole na dywanie.
2. Słuchanie wiersza „Przedszkolaczek” oraz na tej podstawie odgadnięcie tematu zajęć.
3. Wypowiedzi dzieci na temat „Po jakich czynnościach należy myć ręce?” na podstawie ilustracji w książce (s. 67 ćw. 1)
• Popatrz na ilustracje i powiedz, kiedy należy myć ręce.
• Dlaczego mycie rąk jest takie ważne dla naszego zdrowia?
• Czy wiesz, jak należy prawidłowo myć ręce?
4. Zapoznanie dzieci z zasadami niniejszych zajęć. Za każde z trzech rozwiązanych zadań dzieci będą otrzymywały 2 elementy układanki, którą na końcu będą musiały ułożyć i przykleić obrazek na kartkę.
5. Zadanie 1: każde dziecko otrzymuje kartę pracy, na której musi dopasować odpowiednie działanie matematyczne (dodawanie w zakresie 5)do ilustracji. Sprawdzenie poprawności wykonane pracy. Rozdanie elementów układanki.
6. Zadanie 2: „Zagadki pantomimiczne” - każde dziecko po kolei ma za zadanie wymyślić i pokazać za pomocą pantomimy czynności związane z higieną i porządkiem, a reszta grupy odgaduje jaka to czynność. Po wykonaniu zadania nauczyciel rozdaje elementy układanki.
7. Zadanie 3: „Czarodziejski worek” – każdy uczestnik zajęć musi odgadnąć tylko za pomocą zmysłu dotyku jaki przedmiot związany z higieną znajduje się w worku. Rozdanie ostatnich dwóch elementów układanki.
8. Układanie obrazka z 6 części i przyklejenie ich na kartkę. Opowiadanie treści obrazka.
9. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.