X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31215
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co w trawie piszczy? Scenariusz zajęć otwartych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH
DLA RODZICÓW
Termin: 8 maja 2015r.
Grupa: 2-latków
Prowadzący: Alicja Plinta
Temat: Co w trawie piszczy?

Cele ogólne:
- poznanie nazw owadów mieszkających na łące;
- utrwalenie nazwy obecnej pory roku oraz jej cech charakterystycznych;
- zachęcanie do brania czynnego udziału w zajęciach oraz wykonaniu pracy plastycznej;
Cele operacyjne:
- dziecko uczestniczy w zajęciach;
- potrafi uważnie wysłuchać tekstu czytanego przez nauczyciela;
- stara się odpowiadać na zadane pytania:
- stara się wykonywać polecenia nauczyciela;
- wykonuje wraz z rodzicem pracę plastyczną;
- śpiewa znane piosenki o tematyce wiosennej;
Metody:
o Słowne (wiersz, zagadka, pogadanka)
o Czynne (śpiewanie piosenek, zabawa ruchowa)
o Oglądowa (ilustracja łąki, owadów)
Formy:
 Indywidualna
 Grupowa


Przebieg zajęć:
1. Zebranie dzieci w kole na dywanie.
2. Przywitanie piosenką „Wszyscy są, witam was”.
3. Ćwiczenia artykulacyjne „Gimnastyka buzi i języka”.
4. Wspólne przeliczanie dzieci.
5. Wprowadzenie w temat zajęć zagadką :
Zielony dywan, a na nim kwiatów tyle.
Piją z nich nektar pszczoły, osy i motyle.
Zielona plama w barwne punkciki,
a nad nią śpiew skowronka.
Tam wyruszamy zbierać kwiatki,
bo to właśnie... (łąka)
6. Rozmowa kierowana na podstawie ilustracji wiosennej łąki.
• Czego jest na łące dużo?
• Jaka pora roku jest na tej łące?
• Skąd to wiemy?
• Jakie zwierzątka żyją na łące?
7. Rozpoznawanie częściowo zakrytych ilustracji owadów (biedronki, pszczoły, konika polnego, żuka, motyla, gąsienicy itp.).
8. „Wiosenny wietrzyk” – zabawa ruchowa z ćwiczeniem oddechowym. Dzieci trzymając w ręce pasek bibuły tańczą do muzyki. W przerwie w muzyce dzieci dmuchają na pasek bibuły, tak aby się unosił.
9. Śpiewanie wcześniej znanych piosenek ilustrowanych ruchem
„NA ŁĄCE”
Dzisiaj rano złote słonko
obudziło się nad łąką,
rozejrzało się wokoło,
a na łące tak wesoło.
Ref. Skacze sobie żabka na zielonych łapkach,
małe biedroneczki się stroją w kropeczki,
pracowite pszczółki, wycierają czułki,
a za nimi w tyle, fruwają motyle.

„ROŚNIE SOBIE TRAWKA”
Rośnie sobie trawka, rośnie do słoneczka.
W zielonych kolorach trawki sukieneczka.
Hop, hop tralalala miękka trawka zielona. /x2

10. Słuchanie wiersza „Żuk” J. Brzechwy ilustrowanej za pomocą kukiełaek. Rozmowa na temat wiersza.
11. Wykonanie motylków (wspólna praca z rodzicami) poprzez ozdobienie skrzydeł motyli oraz posklejanie ich elementów według instrukcji nauczyciela.
12. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.