Numer: 30761
Przesłano:
Dział: Języki obce

Animals. Gry i zabawy utrwalające słownictwo. Scenariusz zajęć dla klasy '0'

Cele lekcji:
- dziecko nazywa wybrane zwierzęta
- dziecko zna podstawowe nazwy czynności
- dziecko zadaje proste pytania i odpowiada na nie
- dziecko śpiewa piosenki, wykonuje elementy ruchowe
- dziecko chętnie uczestniczy w grach i zabawach

Metody:
- gry i zabawy
- piosenki
- Metoda Reagowania Całym Ciałem (TPR- Total Physical Response)

Środki dydaktyczne:
- karty obrazkowe
- odtwarzacz CD, płyty CD
- tekturowe ciasteczko

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. „Make a circle”. Piosenka powitalna.
2. Nauczyciel przedstawia dzieciom cele zajęć.
3. Dzieci zadają sobie kolejno pytanie ‘What’s your name?‘ (jak masz na imię) i odpowiadają na nie.
4. Nauczyciel rozkłada karty ze zwierzętami. Zadaniem uczniów jest nazwanie wybranej przez siebie karty. Pozostałe dzieci powtarzają dane słowo.
5. Przedszkolaki śpiewają piosenkę ‘Monkey in the zoo’.
6. Bit by bit. Nauczyciel zasłania kolejne karty. Następnie odsłania je powoli, kawałek po kawałku, dopóki dzieci nie odgadną, co przedstawia obrazek.
7. Piosenka ruchowa „Walking, walking”.
8. Uczniowie wydają sobie polecenia, np. Jump, please!- przedszkolaki skaczą. No komendę „ Stop, please ” przestają skakać.
9. Nauczyciel prosi uczniów o zamknięcie oczu „ Close your eyes”. Chowa jedna z kart, które rozłożone są na wykładzinie. Nauczyciel prosi o otwarcie oczu „ Open your eyes”. Pyta „What’s missing?” . Uczniowie nazywają brakującą kartę.
10. Zabawa „Who took the Cookie from the cookie jar?” (Kto wziął ciasteczko ze słoika z ciasteczkami?). Dzieci siedzą w kole (jak Japonki) pochylają głowy i zamykają oczy. Jedno z dzieci wkłada wybranemu koledze pod nogi kartonowe ciasteczko. Pozostali próbują odgadnąć gdzie jest ono ukryte, rymując i wyklaskując rytm. Zabawa trwa dotąd dopóki ciastko się odnajdzie. Nowy właściciel „obdarza” ciastkiem kolejną osobą.
11. Chętne dzieci odgrywają rolę wybranego zwierzęcia. Zadaniem kolegów jest odgadnąć jego nazwę.
12. Zabawa w wilka. What time is it Mr Wolf? Jedna osoba „Wilk” staje w jednym końcu sali twarzą do ściany, a reszta grupy staje na drugim końcu. Uczniowie wołają: ‘What time is it, Mr Wolf?’, a wilk odpowiada: It’s three o’clock. Uczniowie stawiają trzy małe kroczki., odliczając je głośno: one, two, three. Pytanie i odpowiedź są powtarzane, aż wilk słyszy glosy uczniów blisko siebie. Wtedy odwraca się i woła: It’s dinner time! i stara się złapać jednego ucznia. Za każdym razem inny uczeń zostaje wilkiem.
13. Dzieci śpiewają piosenkę ‘ If you’re happy’
14. Dzieci pokazują innym miną jak się czują. Zadaniem grupy jest nazwanie ich stanu emocjonalnego.
15. Dzieci śpiewają piosenkę ‘Hello mummy, hello daddy’.
16. Chinese whispers. Zabawa w głuchy telefon.
17. Piosenka pożegnalna „See you later”
18. Nauczyciel dziękuje przedszkolakom za aktywny udział w zajęciach i nagradza ich kolorowymi, motywującymi do dalszej pracy naklejkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.