X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30697
Przesłano:

Drzewko szczęścia - zajęcia plastyczno-techniczne

KONSPEKT ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH- KLASA 5
Temat: Drzewko szczęścia dla Mamy, jako forma przestrzenna.

Cele zajęć:
-kształtowanie umiejętności właściwego wykorzystania przygotowanych materiałów do uzyskania zamierzonej kompozycji plastycznej mającej charakter trójwymiarowy (forma przestrzenna);
-rozwijanie wyobraźni twórczej;
- usprawnianie zdolności manualnych;
- rozwijanie umiejętności rozpoznawania podstawowych rodzajów kompozycji plastycznych (statyczna, dynamiczna, asymetryczna, symetryczna, zamknięta, otwarta, rytmiczna, centralna);
- stosowanie wiadomości o rodzajach kompozycji plastycznych w ćwiczeniach praktycznych;
- rozwijanie nawyku bezpiecznego posługiwania się narzędziami;
- rozwijanie twórczego, abstrakcyjnego myślenia oraz wrażliwości estetycznej.

Metody: słowna, pokaz, działanie praktyczne.
Formy pracy: indywidualna.
Środki dydaktyczne: prezentacja multimedialna, zeszyt, druciki, plastelina, folia aluminiowa, koraliki, zakrętka od butelki, bibuła.


TOK LEKCJI:
1. Sprawdzenie obecności.
2. Wprowadzenie- zapisanie tematu lekcji na tablicy. Poinformowanie uczniów o celu naszych zajęć- na dzisiejszych zajęciach przypomnimy sobie informacje dotyczące kompozycji, wykonamy pracę, która usprawni wasze zdolności manualne, a przede wszystkim ucieszy osobę obdarowana.
3. Nawiązanie do tematu lekcji. Przypomnienie informacji dotyczących kompozycji przestrzennych- prezentacja.
4. Przypomnienie o zbliżającym się Dniu Matki, określenie zadania plastycznego.
5. Przedstawienie etapów pracy.
6. Przygotowanie stanowisk, przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa podczas zajęć.
7. Prezentacja i przypomnienie kryteriów oceniania (na co będę zwracała uwagę): przygotowanie do zajęć, zaangażowanie na zajęciach, wkład własny w wykonaną pracę, inwencja twórcza, estetyka pracy, zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy.
8. Praca indywidualna uczniów.
9. Dyskretna korekta prac przez nauczyciela w czasie trwania zajęć.
10. Ocena prac i aktywności uczniów.
11. Porządkowanie stanowisk pracy.
12. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.