X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29578
Przesłano:
Dział: Języki obce

What are you wearing today? Język angielski, scenariusz zajęcia. Poziom pre-intermediate

Temat: What are you wearing today?
Dział : ubrania, tkaniny, wzory.

Poziom językowy: pre-intermediate
Scenariusz można wykorzystać na poziomie intermediate wykorzystując bardziej zaawansowane słownictwo

Cele zajęć:
-przypomnienie i rozszerzenie zakresu słownictwa związanego z ubiorem, tkaninami, wzorami oraz umiejętność posługiwania się nim,
- kształcenie i doskonalenie sprawności mówienia
-przypomnienie wiadomości dotyczących czasu Present Continuous

Środki dydaktyczne:
- skrawki materiałów w różnych wzorach i kolorach,
-karteczki z ich nazwami w języku angielskim
- kserokopie z materiałami
-postacie wycięte z gazet lub czasopisma

Metody pracy:
- Praca samodzielna
- Praca w parach lub w grupach


PRZEBIEG LEKCJI
1. Czynności organizacyjne.
2. Wprowadzenie do tematu:
a) Powtórzenie użycia czasu Present Continuous – potrzebnego do opisywania noszonych na sobie ubrań
b) Powtórzenie słownictwa związanego z ubiorem,
c) Powtórzenie nazw znanych uczniom rodzajów materiałów, wprowadzenie kilku nowych słów, nauczyciel rozdaje skrawki wybranych materiałów, uczniowie otrzymują karteczki z nazwami poszczególnych materiałów w języku angielskim, ich zadaniem jest dopasowanie karteczek do odpowiednich skrawków materiałów

d) Nauczyciel wprowadza wybrane wzory tkanin rysując je na tablicy oraz pokazując na przykładzie ubrań swoich i uczniów
3. Ćwiczenia utrwalające:
a) Uczniowie otrzymują kserokopie, rozwiązują dwa ćwiczenia dotyczące materiałów
a) Mówienie – uczniowie opowiadają co mają na sobie używając poznanego słownictwa dotyczącego materiałów i wzorów
b) Nauczyciel rozdaje wycięte z gazet postacie znanych aktorów, praca w parach – uczniowie przygotowują ustnie opis fotografii uwzględniając materiał i wzór poszczególnych ubrań
c) Prezentacje przygotowanych opisów
4. Podsumowanie lekcji
a) ocena pracy uczniów
5.Praca domowa – uczniowie otrzymują kserokopie z obrazkiem przedstawiającym trzy osoby, ich zadaniem jest przygotować pisemnie opisy postaci wykorzystując poznane słownictwo


Przygotowała i opracowała
Karolina Chilecka
Centrum Wiedzy Tukan
www.cwt.edu.pl

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.