X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29559
Przesłano:
Dział: Świetlica

Spotkanie z bajką - Przygoda w Agrabahu

Scenariusz zajęć świetlicowych
Temat: Spotkanie z bajką – Przygoda w Agrabahu.

Czas trwania: 45 min.
Wiek: dzieci 6-letnie
Cele:
- szerzenie wśród dzieci czytelnictwa,
-pobudzanie wyobraźni,
-nauka poprawnego wysławiania się.
Pomoce: ołówki, farby wodne, pędzelki, kartki białe format A-4, książka pt.„Bajki dla odważnych” - tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska, zestaw pytań do bajki.
Formy pracy: praca indywidualna
Metody pracy: podająca, praktycznego działania, pokazu.

Przebieg zajęć:

1. Nauczyciel wita wszystkie dzieci i przedstawia temat zajęć.
2. Następnie pyta czy dzieci należą do odważnych i mówi: Teraz przeczytam jedną z bajek z książeczki „Bajki dla odważnych”. Bajka zatytułowana jest „Aladyn – Co to za duch? „ (str.5 do 20) - posłuchajcie.
3. Nauczyciel zadaje pytania do przeczytanego tekstu:
1. Jaka pogoda była w Agrabahu? (W Agrabahu było pochmurno i padał deszcz)
2. Dokąd prowadził Aladyn Dżasminę i małpkę?(Aladyn prowadził Dżasminę i małpkę do kuchni nowym skrótem)
3. Jak miała na imię towarzysząca im małpka? (Małpka miała na imię Abu)
4. Kogo spotkali w lochu? (W lochu spotkali strasznego ducha lochu)
5. Kim okazał się duch lochu? (Duch lochu okazał się Dżinem)
6. Która przygoda była najstraszniejsza? (Dzieci opowiadają o jednej z przygód według tego co czuły)
7. Jaką jeszcze przygodę mogli przeżyć Aladyn, Dżasmina i małpka Abu podczas drogi do kuchni? – dzieci opowiadają wymyśloną przez siebie przygodę.
Nauczyciel zwraca uwagę na to, aby dzieci odpowiadały całym zdaniem na zadane pytania.
4. Następnie dzieci otrzymują karki papieru z naszkicowanym częściowo pałacem Aladyna. Dorysowują fragmenty pałacu (mogą korzystać z przygotowanych przez nauczyciela wzorów lub samodzielnie dorysowują szczegóły i zdobienia pałacu używając wyobraźni). Następnie malują pałace farbami.
5. Utworzenie wystawy prac, omówienie ich i podsumowanie zajęć.
6. Pożegnanie z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.