X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28629
Przesłano:

Doskonalenie dwutaktu z prawej strony, doskonalenie podań. Kształtowanie koordynacji ruchowej. Poznajemy przepisy gry w piłkę koszykową. Scenariusz zajęć

Scenariusz lekcji z wychowania fizycznego w klasie II liceum ogólnokształcącego
Temat: Doskonalenie dwutaktu z prawej strony, doskonalenie podań. Kształtowanie koordynacji ruchowej. Poznajemy przepisy gry w piłkę koszykową.

Cele operacyjne:
Uczeń wie jak wygląda prawidłowo wykonany dwutakt
Uczeń poprawnie wykonuje chwyty, podania, kozłowanie, rzut spod kosza
Uczeń potrafi opisać i pokazać poprawnie dwutakt
Uczeń poprawnie wykonuje podczas ćwiczeń dwutakt
Stosuje w czasie gry i wykonuje poprawnie dwutakt
Zna podstawowe przepisy gry w koszykówkę.
Część wstępna około 5 min
Zbiórka, sprawdzenie obecności, przygotowania uczniów do zajęć, podanie tematu lekcji, głównych założeń.
Rozgrzewka:
Berek z kozłowaniem. Wszyscy uczniowie z piłką kozłują prawą ręką. Berek z szarfą w lewej ręce. Gdy dotknie uciekającego przekazuje szarfę. Po 3 min zmiana ręki kozłującej.
Część główna ok. 35 min.
Ustawienie w szeregu, ćwiczenia wykonujemy do wyznaczonej linii i z powrotem:
• Marsz z kozłowaniem raz prawą raz lewą ręką
• Marsz wymachem PN, przełożenie piłki do drugiej ręki, wymach LN, przełożenie piłki do drugiej ręki
• Wyrzut piłki z tyłu oburącz chwyt z przodu,
• Uczniom którym poprawnie wychodzi ćwiczenie zad. Dodatkowe z przodu wyrzut chwyt z tyłu
W truchcie:
• Krążenie piłki wokół tułowia
• Podrzut piłki łukiem w górę chwyt w drugą rękę
• Kozłowanie piłki z kozłowaniem między NN
W parach 2 piłki w parze:
• A rzut kozłem, B rzut znad głowy, zmiana
• A rzut jednorącz, B rzut sprzed klatki piersiowej, zmiana, odłożenie 1 piłki do siatki
• A dyktuje rzut, pokazując RR, rzuca do B znad głowy, B musi podać w ten sposób, który podyktował A, zmiana
• Rzut znad głowy, markując rzut do kosza
• A rzut sprzed klatki piersiowej, gdy B jest tuż przed przeszkodą, B wybiega naprzeciw, w połowie jest linia o szer. około pół metra. B obiera piłkę, robiąc duży krok, przeskakując linię.
• A Dwutakt z miejsca z rzutem do B, na zmianę
Przed koszem po łuku z prawej strony,
• wykonanie dwutaktu z miejsca z kozłem, zbiera piłkę, staje na końcu rzędu
• Dwutakt z biegu z kozłowaniem, rzut na kosz
• Dwutakt zakończony rzutem po przyjęciu piłki z lewej strony
Podział na drużyny, Gra szkolna, z zastosowaniem dwutaktu; przypomnienie punktacji w koszykówce
Część końcowa ok. 5 min.
Rzuty wolne ustawienie w rzędzie przed koszem, ostatni pod koszem, zbiera piłkę, podaje do pierwszego, ustawia się na końcu rzędu, pierwszy zbiera piłkę spod kosza, podaje drugiemu itd.
Zbiórka, ocenienie aktywności uczniów, podsumowanie lekcji, pożegnanie.
Opracowała Beata Zaremba 2015

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.