X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28459
Przesłano:
Dział: Języki obce

Ferienpläne - scenariusz lekcji j.niemieckiego

Scenariusz lekcji j. niemieckiego Jordanów, 15.05.2015
Temat: Praca z tekstem słuchanym - Ferienpläne

Klasa: 2 gimnazjum
Wykorzystane materiały i urządzenia: 4 kartki A4, dwie aplikacje stworzone samodzielnie na learningapps, zadanie przygotowane jako dokument Word, e-podręcznik, prezentacja multimedialna, tablica interaktywna, laptop

Cel lekcji: Uczniowie potrafią opowiadać o różnych sposobach spędzania ferii letnich i zimowych
- powtarzają i poszerzają słownictwo związane z wypoczynkiem
- na podstawie tekstu słuchanego potrafią przyporządkować kto dokąd planuje wyjechać na ferie
- rozumieją i poprawnie stosują przyimki odpowiadając na pytanie: wohin
- poznają i poprawnie stosują wyrażenia: man kann, man muss


Przebieg lekcji:
1. Sprawdzenie obecności, zapis tematu i daty, przedstawienie celu zajęć i kryteriów oceniania w sposób zrozumiały dla uczniów
5’
2. Uczniowie w grupach podają skojarzenia do słowa: DIE FERIEN (czynności, miejsca...), następnie korzystając z aplikacji grupują wyrazy do dwóch nadrzędnych pojęć: die Schule/ die Ferien
10’
3. Uczniowie słuchają dwukrotnie tekst i zaznaczają w podręczniku kto dokąd jedzie w czasie wolnym (zad.2/51 AhaNeu2a) Sprawdzenie zadania na forum klasy
5’
4. Nauczyciel tłumaczy różnicę w użyciu przyimków. Na podstawie aplikacji uczniowie wybierają poprawną odpowiedź na pytanie wohin. Następnie odpowiadają na pytanie dokąd chcieliby pojechać na wakacje
10’
5. Uczniowie na podstawie prezentacji odpowiadają na pytanie: Was kann man im Urlaub machen? Odgadują znaczenie ilustracji, np. schwimmen, sich sonnen, Ski fahren. Nauczyciel tłumaczy zwroty man kann i man muss. Uczniowie przetwarzają zdania tak, aby użyć jednego z powyższych zwrotów
10’
6. Podanie uczniom zadania domowego – przygotowanie prezentacji multimedialnej
2’

7. Podsumowanie lekcji- odpytanie nowego słownictwa, upewnienie się czy uczniowie wiedzą co było celem lekcji i co będzie podlegało ocenie
3’

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.