X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27027
Przesłano:
Dział: Języki obce

Spelling. Lesson plan

Temat: Spelling.
Uczniowie klas II-III
Nauczyciel:
Cele operacyjne: Po skończonych zajęciach uczeń potrafi:
• zaśpiewać piosenkę „Let’s play with the alphabet”,
• powiedzieć alphabet,
• wyrywkowo nazywać poszczególne litery alfabetu,
• przeliterować poznane wyrazy,
Metody: metoda audiolingwalna, metoda komunikacyjna.
Techniki pracy: słuchanie i powtarzanie, literowanie wyrazów, piosenka edukacyjna (śpiewanie), dialogi w parach, praca zbiorowa
Materiały pomocnicze: kaseta audio, magnetofon, karty z napisami, tekst piosenki „Let’s play with the alphabet” .

Przebieg lekcji:

• Rozgrzewka językowa.
— Przywitanie uczniów, przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji. Nauczyciel wydaje polecenia typu: Open your book, a uczniowie powtarzają i wykonują polecenia.
— Nauczyciel przypomina angielski alfabet, a uczniowie powtarzają.
• Część główna.
— Uczniowie samodzielnie mówią alfabet, każdy wymienia kolejną literkę,
— Powtórzenie słów piosenki „Let’s play with the alphabet”,
— Wspólne słuchanie i śpiewanie piosenki „Let’s play with the alphabet”,
— Nauczyciel pokazuje kartki z literami alfabetu, a uczniowie nazywają je,
— Uczniowie pracują w parach, na kartce piszą dowolne słówka angielskie i literują je partnerowi, którego zadanie polega na zapisaniu usłyszanych liter. Następnie uczniowie zamieniają się rolami.
— Uczniowie literują swoje imiona: My name is Tomek T O M E K
Utrwalenie, podsumowanie.
— Nauczyciel pisze na tablicy dowolne wcześniej poznane przez uczniów słowo, a ich zadanie polega na przeliterowaniu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.