X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26702
Przesłano:

Wspomaganie rozwoju dziecka przy praktycznym wykorzystaniu metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Temat: Wspomaganie rozwoju dziecka przy praktycznym wykorzystaniu metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Osoba prowadząca: Aneta Rosłoń-Nowak

Cele:
• Kształtowanie poczucia bezpieczeństwa, akceptacji samego siebie
• Wyczucie własnego ciała i ciała partnera
• Poznawanie własnego ciała i odkrywanie własnych możliwości.
• Kształtowanie więzi z rodzicami.
• Nawiązanie kontaktu z grupa.

Przebieg zajęć

Ćwiczenia wstępne:

Powitanie dzieci i dorosłych w kole: dzień do-bry (uderzamy dłońmi o podłogę,o kolana, klaszczemy, nad głową).

Przywitanie z misiem: Dzień dobry misiu mam na imię....

Przywitanie w parach: witają się nasze dłonie, łokcie, kolana, stopy, plecy, pupy.

Ćwiczenia „z” w parach

Lustro- naśladowanie ruchów rodzica przez dziecko, później rodzic naśladuje ruchy dziecka przy pomocy kolorowych chusteczek.

Hot -dog –zawijanie dziecka w kocyk i rozwijanie

Naleśnik – rodzic leży na plecach, dziecko wykonuje ćwiczenie według poleceń terapeuty, zmiana.

Tunel-przechodzenie lub czołganie się pod rodzicem, rodzic w pozycji na czworaka.

Kołowrotek- dziecko siedzi na podłodze, rodzic kreci nim, zmiana ról.

Ładunek- dziecko siada przy nodze rodzica, obejmuje rękoma i nogami, nogę rodzica, ten powoli idzie ciągnąc ćwiczącego.

Fotelik-kołysanie dziecka w swoich ramionach, relaksacja,odpoczynek MUZYKA 4

Krokodyl- rodzic leży na brzuchu, dziecko siedzi na plecach, przemieszczanie się w różnych kierunkach.

Przejażdżka- ciągnięcie za kostki dziecka leżącego na brzuchu, na plecach.

Ćwiczenia „ przeciwko” w parach:

Kłębek –rozwijanie rodzica, dziecka

Skała – opieramy się plecami, przepychanie

Ćwiczenia „:razem” m w parach:

Spacer- na nogach rodzica dziecko próbuje utrzymać równowagę i harmonijny ruch.

Siedząc przodem do siebie i trzymając się mocno za ręce, rodzic kładzie się na plecach i przyciąga dziecko do siebie.

Ćwiczenia „ razem” grupie:

Tunel olbrzymi -rodzice tworzą tunel, dzieci przechodzą pod rodzicami.

Walec –rodzice leżą na plecach, dzieci turlają się po nich.

Zakończenie zajęć:

Do widzenia, do miłego zobaczenia-klaszczemy tak jak na rozpoczęcie, na stojąco.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.