X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24522
Przesłano:
Dział: Języki obce

Czasownik can. What can you do? Lekcja otwarta

Cele
Cel główny:
- uczeń rozumie proste wypowiedzi ustne, wyszukuje proste informacje szczegółowe w usłyszanym tekście

Cel gramatyczny:
- utrwalenie tworzenia zdań twierdzących, pytających, przeczących oraz krótkich odpowiedzi z czasownikiem modalnym can
- powtórzenie czasowników

Przebieg lekcji
1. Sprawy organizacyjne
Sprawdzenie obecności, zapisanie tematu.

2. Rozgrzewka językowa:
Uczniowie podzieleni na dwie grupy odgadują zwroty częściowo zapisane na wcześniej przygotowanych przez nauczyciela kartach. W zwrotach brakuje kilku liter lub jednego słowa. Uczniowie znają ilość brakujących liter. Zwycięska grupa otrzymuje motywacyjną pieczątkę „Well done”
Y_u can _ _ _ _ e (You can dance)
S_e can’t j_ _ _ (She can’t jump)
Zabawa edukacyjna
3. Dominanta:
a) Uczniowie otrzymują karty pracy. Na każdej karcie wypisane jest siedem dyń. Dynie to bohaterowie filmu, który dzieci obejrzą. Na karcie pracy są też kolumny z napisami can oraz can’t.

b) Uczniowie zapoznają się z kartą pracy. Razem z nimi analizuję bohaterów, kim są ilu ich jest. Uczniowie zastanawiają się jakich informacji będą poszukiwać. Starają się zgadnąć jakie czasowniki będą wpisywać.

c) Podczas pierwszego oglądania filmu uczniowie muszą zapamiętać jak najwięcej czasowników. Po obejrzeniu filmu wyznaczeni uczniowie zapisują na tablicy zapamiętane słownictwo.
Film z kanału YouTube FunEnglish:
https://www.youtube.com/watch?v=tScUb08F7os

e) Drugie obejrzenie filmu to możliwość zapisania czasowników. Uczniowie mający problem ze słownictwem, mogą pisać słownictwo wspomagając swoja pracę czasownikami zapisanymi wcześniej na tablicy.

f) Film oglądamy po raz trzeci. Po wystąpieniu każdej dyni. Zatrzymuję film, dając czas dzieciom na uzupełnienie informacji.

g) Teraz uczniowie w grupach porównują swoje karty pracy.

h) Uczniowie w parach przedstawiają, krótkie historyjki o dyniach. Grają dynie wykonujące różne czynności.
Przydadzą się wcześniej wykonane maski dyń.

4. Praca domowa
Uczniowie rysują wybranego bohatera podpisując jego umiejętności lub ich brak krótkimi z daniami z użyciem czasownika can

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.