X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23787
Przesłano:
Dział: Języki obce

Dziwne nazwy miejscowości. Konspekt lekcji języka angielskiego - gimnazjum

Konspekt lekcji języka angielskiego
Prowadzący: Barbara Perek
Przedmiot: język angielski
klasa: 1e gimnzjum
poziom : A1
Data: 20.05.2014
Temat lekcji: Dziwne nazwy miejscowości
Cele lekcji:
rozumienie krótkich wypowiedzi pisemnych
Słuchanie: znajdywanie określonych informacji
Inne: stosowanie strategii komunikacyjnych, posiadanie świadomości językowej, wykorzystywanie technik samodzielnej pracy nad językiem

Metody i formy pracy:
Metoda PBL – Nauka poprzez rozwiązywanie problemów
Pomoce dydaktyczne
Podręcznik English Plus 1 z oprogramowaniem, tablica interaktywna, karty z nazwami miast angielskich
1. Czynności organizacyjne
2. Wstęp
Powtórzenie wiadomości na temat nazwisk i imion angielskich
3. Część właściwa
3.1 Wprowadzenie tematu
Uczniowie dają przykłady dziwnych nazw miejscowości w Polsce
Nauczyciel wyjaśnia podstawowe zasady tworzenia nazw miejscowych
Uczniowie próbują odgadnąć pochodzenie nazw w tekście Strange Towns USA
Nauczyciel wyjaśnia znaczenie słów: invaded, invented, crossed, discovered, established definiując je, a uczniowie podają polskie znaczenia i stosują te słowa w zdaniach i utrwalają pisownię rozwiązując rozsypanki literowe w drużynach. (ćwiczenie z gwiazdką z oprogramowania)
3.2 Prezentacja głównego tematu lekcji
Uczniowie wysłuchują nagrania i sprawdzają, czy dobrze odgadli pochodzenie tych nazw.
Uczniowie wysłuchują nagrania audycji radiowej ( ćw. 4 str. 62) i wybierają w ćwiczeniu właściwe odpowiedzi.
3.3 Aktywizacja
Uczniowie próbują zapamiętać 3 informacje z audycji i powtórzyć je na głos.
Uczniowie otrzymują kartki z nazwami miejscowości angielskich i mają za zadanie usystematyzować je według prefiksów i sufiksów. ( Na kartkach sufiksy i prefiksy nie są podkreślone , a nazwy rozsypane)
(Aberdeen, Abergavenny, Aberystwyth, Derby, Rugby, Whitby, Crosby, Gloucester, Worcester, Leicester, Worcester, Nottingham, Tottenham, Newham, Oldham Bradford, Salford, Stafford, Dartford, Portsmouth, Bournemouth, Plymouth, Weymouth, Liverpool, Blackpool, Hartlepool,)
Nauczyciel zwraca uwagę na wymowę -cester i -mouth

4. Praca domowa: Grupy mają przydzielony prefiks albo sufiks i zadaniem ich jest odnaleźć w Internecie informacje na temat znaczenia i pochodzenia tych cząstek.( np. Aber-, -mouth ujście rzeki; -by osada)
Na kolejnych lekcjach uczniowie opowiedzą o swoich poszukiwaniach lingwistycznych a zebrane materiały zaprezentują w formie gazetki ściennej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.