X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22412
Przesłano:
Dział: Języki obce

School time! - poznanie słownictwa związanego ze szkołą - scenariusz lekcji

Temat lekcji: School time!- poznanie słownictwa związanego ze szkołą.

Cel ogólny:
- posługiwanie się nazwami przedmiotów i osób związanych ze szkołą,
- doskonalenie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania w różnych sytuacjach komunikacyjnych,
Cele operacyjne:
Poziom wiadomości
Uczeń zna:
- część wyrazów związanych z tematem,
- pytania typu What`s this?,

Poziom rozumienia:
- słyszany tekst dialogu,
- słyszaną piosenkę,
- polecenia nauczyciela,

Poziom umiejętności
Uczeń potrafi:
- rozpoznać ze słuchu nazwy przedmiotów,
- wskazać właściwą osobę i przedmiot na ilustracji,
- konstruować poprawnie zdania,
- rozpoznać napisane wyrazy i wpisuje obok nich cyfry,

Metody pracy:
- ćwiczenia dydaktyczne
- audiolingwalna
– komunikacyjn
Formy pracy:
- indywidualna
- z całą klasą

Środki dydaktyczne:
- karty z rysunkami przedmiotów szkolnych
- książka str.12 i 13, ćwiczenia str. 10
- tekst piosenki “The classroom song”


Przebieg lekcji:
1. Wstęp
Nauczyciel zapisuje słowo SCHOOL na tablicy. Obserwuje czy którekolwiek z dzieci może powiedzieć co to znaczy. Bohaterowie książki Daisy, Polly i Otto bawią się udając że znajdują się w szkole.
2. Prezentacja:
Nauczyciel mówi: Look at page twelve and thirteen in your Class Book.
Nauczyciel trzyma wysoko książkę tak że uczniowie mogą się zorientować że odnaleźli właściwą stronę. Klasa jest poproszona o odnalezienie wszystkich zwierząt na rysunku.
3. Nauczyciel rozdaje karty z rysunkami przedmiotów szkolnych dzieciom, które ustawiają się w miejscu widocznym dla wszystkich pozostałych. Nauczyciel wydaje polecenie Listen and point.
Najpierw sam wymawiając nazwy przedmiotów szkolnych pokazuje je na rysunku, następnie zleca uczniom pokazywanie wymienianych przez siebie wyrazów.
4. W trakcie gdy dzieci są skupione na rysunku nauczyciel odtwarza nagranie z kasety.
Upewnia się że dzieci wiedzą że będą słuchać z kasety sześciu wyrazów których wymowę będą ćwiczyć. Nauczyciel wydaje polecenie:
Listen and point !
Uczniowie szukają właściwy element na ilustracji.
School time!. Słuchanie 12, książka str. 12 i 13. Listen and point.
5. Listen and say:
Nauczyciel pokazuje uczniom rysunki z podpisanymi wyrazami na stronie 13, następnie
odtwarza kasetę. Zadaniem uczniów jest powtarzanie słów za nagraniem z kasety.
6. Nauczyciel zapoznaje uczniów z nowym słownictwem zawartym w piosence
“The classroom song”
7. Nauczyciel używa kart z rysunkami przyborów szkolnych aranżuje krótką konwersacje,
wskazując na poszczególne zwierzęta zadaje pytania typu What`s this?
Uczniowie wymieniają nazwy wskazywanych przedmiotów .

Nauczyciel zapisuje cyfrę 10 na tablicy i mówi:
Open your Activity Book at page ten. Wyjaśnia treść polecenia Read the words and write the numbers rozpoznać napisane wyrazy i wpisuje obok nich cyfry, którymi ponumerowane są elementy ilustracji.
8. Nauczyciel sprawdza wykonanie ćwiczenia. Poprawnie wykonane ćwiczenie jest nagradzane stempelkiem “ pracowita mrówka”
9. Zadanie pracy domowej i ocena pracy uczniów na lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.