X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21374
Przesłano:
Dział: Języki obce

Liczebniki 11-20 i liczba mnoga rzeczowników - plan lekcji j.angielskiego

Plan lekcji języka angielskiego przeprowadzonej w dniu 23.11.11r. przez Patrycję Jaśko-Dworak.

Klasa: IIIb
Temat lekcji : Liczebniki 11-20 i liczba mnoga rzeczowników.

Cele lekcji:
Podczas lekcji uczniowie:
1.Utrwalili wymowę i pisownię liczebników w zakresie 11-20.
2.Przećwiczyli rozumienie poleceń w języku angielskim.
3.Poznali sposoby tworzenia liczby mnogiej rzeczowników.
4. Rozwinęli umiejętności samodzielnego tworzenia form liczby mnogiej od podanych rzeczowników.
5.Zapoznali się z pisownią i wymową rzeczowników w liczbie mnogiej.


Przebieg lekcji:

1.Powitanie uczniów, sprawdzenie obecności.
2.Zapoznanie uczniów z tematem lekcji.
3.Utrwalenie wymowy i pisowni liczebników w zakresie 11-20.Nauczyciel przedstawia
uczniom plakat z liczbami i prosi wybranych uczniów o podanie angielskiej nazwy.
Następnie prosi uczniów o zapisanie podanych liczebników na tablicy. Uczniowie mają okazję przećwiczyć proste komendy w języku angielskim tj. wstań, zapisz, pokoloruj, usiądź itp. Następne ćwiczenie polega na grze w zapamiętywanie liczebników. Nauczyciel umieszcza na tablicy karty z wybranymi liczebnikami. Uczniowie mają chwilę na zapamiętanie liczb, poczym zamykają oczy, a nauczyciel usuwa jeden z liczebników. Zadaniem uczniów jest odgadnięcie jakiej liczby brakuje.
4. Kolejny etap lekcji to przedstawienie zasad tworzenia liczby mnogiej rzeczowników.
Nauczyciel wyjaśnia zasady dodawania końcówek –s, -es, -ies.
5. Na tablicy narysowana zostaje tabela z trzema typami końcówek, a nauczyciel umieszcza karty z różnymi rzeczownikami. Uczniowie mają za zadanie dopasować rzeczowniki do konkretnej końcówki w tabeli.
6. Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy. Uczniowie mają za zadanie zapisać słownie formy mnogie od danych rzeczowników. Ćwiczenie wykonywane jest na tablicy.
7.Nastepne ćwiczenie polega na odszukaniu w diagramie form mnogich rzeczowników.
Uczniowie zapisują te je na kartach pracy i tablicy.
8.Podsumowanie lekcji : Nauczyciel podaje liczebnik i rzeczownik, uczniowie tworzą liczbę mnogą.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.