X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2079
Przesłano:

Scenariusz zajęć korekcyjno - kompensacyjnych

Przedszkole

Temat: ,,W lesie”- prawidłowe artykułowanie głosek, układanie i rozwiązywanie zagadek związanych z mieszkańcami lasu, odczytywanie zdań i przeliczanie wyrazów w zdaniach, ,,zwierzęta leśne”- składanie obrazka z części, kalkowanie i kolorowanie obrazków przedstawiających zwierzęta leśne.

Cele:
doskonalenie techniki czytania, doskonalenie sprawności manualnych, rozwijanie słuchu przez dostrzeganie, rozpoznawanie i rozróżnianie dźwięków z otoczenia, rozwijanie mięśni narządów mowy, prawidłowego wypowiadania głosek, zgłosek i grup spółgłoskowych, doskonalenie umiejętności całościowego rozpoznawania wyrazów,

Przebieg zajęć:

1.Powitanie - zabawa ,,Imię i gest”- dziecko wypowiada swoje imię wykonując przy tym jakiś gest np. kuca, robi podskoki itp

2.Opowiadanie nauczycielki ,,Wycieczka do lasu” - dzieci odtwarzają ruchem i głosem daną sytuację.
,,Wybraliśmy się na wycieczkę. Pojechaliśmy autokarem do dużego pięknego lasu. Zatrzymaliśmy się na jego skraju i zaczęliśmy nasłuchiwać. Drzewa szumiały, szumiały, szumiały... (dzieci: szu, szu, szu..,) . Ruszyliśmy do lasu. Pod nogami szeleściły suche liście, (szur, szur, szur, szur...). Nagle spada z drzewa szyszka. Jedna, druga, trzecia...(pac,pac, pac...).Zbieramy je i rzucamy o drzewa, (bęc, bęc, bęc). O, jaka ładna sroka. Ale krzyczy! (kra, kra, kra...). Ale ten wąż to wcale nam się nie podoba. Ech, on się nas boi! (ssss-sss...). A ten sympatyczny jeż, który tak się złości....(fu, fu, fu...). Cichutko! Cichutko! Ten doktor drzew nie lubi gości w lesie, (stuk-puk, stuk-puk). Jakie wielkie mrowisko! (cichutkie bieganie w zupełnej ciszy). Ładny głos ma ten ptak. Słychać go, ale nie widać, (czuk-czuk, czuk-czuk)
Ojej, zaczyna padać deszcz. Pada coraz większy. Słychać, jak spada po gałęziach, (sz-szszszsz...). Gdzieś daleko biegnie jakieś duże zwierzę. Słychać je dobrze, (tup - tup - tup...). Deszcz coraz większy. Pora wracać. A to co? Tak, to nasz autokar nas woła.

3.Dzieci układają zagadki związane z lasem, ilustrują tę odpowiedź ruchem , a następnie odpowiedzi szukają na kartonikach z wypisaną odpowiedzią

4.Każde dziecko otrzymuje po dwa zdania, czyta je, przelicza ilość wyrazów w tych zdaniach i umieszcza odpowiednia cyfrę.

5.Zabawa ruchowa,, Wiewiórki w dziupli”

6.Rozdanie kopert- w kopertach pocięty obrazek, który dzieci mają złożyć i nakleić na karton- pod obrazkiem przyklejają odpowiedni podpis np. lis, sowa itp.

7.Ćwiczenie wg Dennisona- "sowa" - jedna ręka leży na ramieniu, druga na pępku; odwrócenie głowy i popatrzenie na ramię, na którym leży ręka; powolne odwracanie głowy w przeciwnym kierunku i głośne wydmuchiwanie powietrza. 8.Kalkowanie przez kalkę techniczna, a następnie kolorowanie zwierząt leśnych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.