X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19603
Przesłano:
Dział: Języki obce

Animals, colours and numbers - revision. (Zwierzęta, kolory i cyfry - powtórzenie). Konspekt lekcji języka angielskiego

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: I klasa (2 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów: 16
4. Data: 08.02.2011 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: Animals, colours and numbers-revision. (Zwierzęta, kolory i cyfry-powtórzenie).
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
• Ćwiczenie, utrwalenie słownictwa.
• Rozbudowanie słownictwa.

9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
• Uczeń rozumie poznane słownictwo.
• Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy
• Uczeń zna nazwy kolorów
• Uczeń potrafi określić wielkość przedmiotu
• Uczeń potrafi policzyć do 10

10. Materiały, środki dydaktyczne:
• Karty pracy
• Plakat
• karty obrazkowe
• materiały plastyczne

11. Metody pracy
• Gry dydaktyczne
• Pokaz

12. Formy pracy
• Indywidualna
• Całą klasą
• W grupach


PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Czynności organizacyjne. Sprawdzenie listy. Zapisanie tematu lekcji.

Rozgrzewka językowa

a) Uczniowie wymieniają nazwy zwierząt jakie widzą na plakacie.
b) Uczniowie liczą chórem od 1 do 10, następnie nauczyciel pokazuje karty z cyframi, i pyta indywidualnie o podanie cyfry.

Prezentacja

a) Uczniowie wykonują zadanie na kartach pracy. Łączą cyfry ze zwierzętami i kolorują odpowiednią liczbę zwierząt.
b) Nauczyciel rozwiesza na tablicy obrazki zwierząt i cyfry. Uczniowie zamykają oczy, nauczyciel chowa 1 obrazek i pyta jakiego obrazka brakuje.

Faza główna

a) Uczniowie wykonują drugie zadanie na kartach pracy-ćwiczenie przymiotników „mały/duży”. Uczniowie piszą po śladzie i kolorują odpowiedni obrazek.
b) Nauczyciel wprowadza nowy materiał. Posługując się obrazkami prezentuje nowe słownictwo.
c) Gra „pierwsze rzędy”. Uczniowie stają w 2 rzędach. Nauczyciel pokazuje pierwszym osobom z rzędu obrazek. Kto pierwszy odgadnie poprawną nazwę, siada na swoje miejsce, druga osoba staje na końcu rzędu. Wygrywa drużyna, której członkowie usiądą pierwsi w ławkach.
d) Uczniowie wykonują trzecie ćwiczenie na kartach pracy-malują wskazaną w zadaniu liczbę kropek w odpowiednim kolorze na obrazku psa.

Zakończenie

Zadanie pracy domowej.

Zadanie dodatkowe-gra w bingo.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.