X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16214
Przesłano:
Dział: Języki obce

Papuga jest kolorowa - powtarzamy nazwy zwierząt. Scenariusz lekcji języka niemieckiego w klasie III szkoły podstawowej

Temat: Papuga jest kolorowa- powtarzamy nazwy zwierząt.

Klasa: III
Data : 26.01.2012 rok
Czas lekcji: 1 godz. lekcyjna
Prowadzący: Natalia Żabówka

Cele lekcji:

Cele komunikacyjne:
• Uczeń rozwija umiejętność słuchania ze zrozumieniem (uważnie słucha rówieśników, dorosłych i stara się ich zrozumieć)
• Uczeń rozumie i prawidłowo reaguje na polecenia nauczyciela związane z sytuacją w klasie
• Uczeń ćwiczy staranną wymowę i intonację
• Uczeń rozwija wyobraźnie
• Uczeń potrafi wymienić i opisać zwierzęta mieszkające w zoo.

Cele leksykalne

• Uczeń poszerza znajomość słownictwa z zakresu: zwierzęta w zoo
• Uczeń poszerza znajomość słownictwa z zakresu: kolory
• Uczeń potrafi zapytać o kolor zwierzęcia. ( Welche Farbe hat das Tier?)

Metody nauczania:
• ćwiczenia w mówieniu na podstawie wykonanych zadań,
• słuchanie wypowiedzi innych osób
• udzielanie odpowiedzi na podstawie obrazków
• wyrażanie swojej opinii
• tworzenie wyrazów z rozsypanki wyrazowej
• rozdzielanie wyrazów w zdaniu
• gra planszowa o zwierzętach

Formy pracy:
• praca indywidualna,
• praca z całą klasą
• praca w grupach

Środki dydaktyczne:
• tablica, kreda
• obrazki przedstawiające zwierzęta
• gra planszowa
• karty do losowania
• Wykreślanka

Przebieg zajęć:

I Faza wprowadzająca:

1. Wierszyk z pokazywaniem mówiony przez uczniów na powitanie.
( zał. nr. 1), czynności organizacyjno porządkowe,
2. Nawiązanie do zagadnień omawianych na poprzedniej lekcji:
• Nauczyciel pokazuje uczniom obrazki przedstawiające zwierzęta. Wybrany przez nauczyciela uczeń odpowiada jak nazywa się dane zwierze w języku niemieckim oraz zawiesza obrazek wraz z opisem na tablicę. ( zał. nr. 2)
II Faza realizacyjna:

1. Nauczyciel mówi uczniom, że na dzisiejszej lekcji utrwalimy nazwy zwierząt mieszkających w zoo oraz nauczymy się je opisywać.
2. Nauczyciel wskazując na obrazek przedstawiający wybrane zwierzę pyta się uczniów jakiego koloru jest dane zwierzę. ( Welche Farbe hat der Affe?) . Wybrany przez nauczyciela uczeń odpowiada, a następnie wskazując na inny obrazek zadaje pytanie o kolor wybranego zwierzęcia innemu uczniowi.
3. Nauczyciel rozdaje uczniom wykreślankę, w której w gąszczu literek zgubiły się zwierzątka. Zadaniem uczniów jest odnalezienie wszystkich ukrytych nazw zwierząt. ( zał. nr. 3)
4. Nauczyciel sprawdza zadanie ,a następnie prosi uczniów o wykonanie kolejnego zadania. Uczniowie muszą rozdzielić wyrazy pionowa kreska tak aby powstały zdania. ( zał. nr. 4)
5. Nauczyciel dzieli uczniów na dwie grupy. Każda z grup otrzymuje plansze do gry o zwierzętach, które zawieszamy na tablicy oraz pionki i kostkę do gry. Gra polega na jak najszybszym dotarciu do mety ( zoo). Po drodze uczniowie muszą odpowiadać na pytania znajdujące się na poszczególnych polach, np. „ Ein Tier mit K?”, „ Ein gelbes Tier” „ Was wohnt im Meer?” itd. Grę rozpoczyna grupa, która wyrzuci większa liczbę oczek. ( zał. nr. 5)
6. Nauczyciel opowiada uczniom o cechach charakterystycznych wybranych zwierząt. Zadaniem uczniów jest odgadniecie o jakie zwierzę chodzi.
( zał. nr.6 )

III Faza podsumowująca

1. Uczniowie losują pytania (bądź zadania) z koperty i odpowiadają na nie
( wykonują je). (zal. nr. 7)
2. Ocena aktywności uczniów

Praca domowa:
• Zadaniem uczniów jest połączenie zwierząt z wybranymi opisami oraz pokolorowanie ich zgodnie z opisem.
• Uczniowie musza również nauczyć się słownictwa.


Załącznik nr. 1

• Guten Tag, Guten Tag sagen alle Kinder,
große Kinder, kleine Kinder, dicke Kinder, dünne Kinder,
Guten Tag, Guten Tag sagen alle Kinder.


Załącznik nr. 2

• obrazki przedstawiające zwierzęta mieszkające w zoo

Załącznik nr. 3

wykreślanka

Załącznik nr. 4

1. DERPAPAGEIISTBUNT.
2. DIEROBBEISTGRAUN.
3. DERAFFEISTBRAUN

Załącznik nr. 5

• Gra planszowa- zwierzęta w zoo.

Załącznik nr. 6

• Ich bin braun und lustig. Ich esse Bananen – der Affe
• Ich bin braun- gelb und hoch - die Giraffe
• Ich bin schwarz- weiß. Ich kann springen – das Zebra
• Ich bin bunt. Ich kann sprechen- der Papagei
• Ich bin grau und dick. Ich kann tauchen- die Robbe
• Ich bin grau. Ich kann Baume tragen- der Elefant

Załącznik nr. 7

Pytania i zadania w kopercie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.