X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15887
Przesłano:
Dział: Języki obce

Wozu nach Stralsund? Konspekt lekcji języka niemieckiego

Konspekt lekcji języka niemieckiego

Adresaci: uczniowie klasy 2 (poziom A2)
Cele:
- uczeń poznaje ciekawe miejsca
- uczeń potrafi znaleźć potrzebne informacje na niemieckojęzycznej stronie internetowej
- uczeń selekcjonuje informacje i potrafi przetworzyć je przekazując pozostałym uczniom
- uczeń ćwiczy współdziałanie w grupie
Formy pracy: praca na forum klasa, praca indywidualna i w grupach
Pomoce: komputery z dostępem do internetu, przygotowane wcześniej przez nauczyciela pytania i zadania

Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie
Uczniowie podają ciekawe ich zdaniem miejsca i sposoby spędzenia czasu wolnego
2. Zapoznanie uczniów z propozycją nauczyciela: wizyta na stronie www.ozeaneum.de i pytania np. Wie gelangt man nach Stralsund? Wie kann man online Tickets kaufen? Wie viel bezahlen Schuler und wie viel Erwachsene fur den Eintritt?
3. Podział klasy na 4 grupy i przydzielenie zadań. Grupy poszukują określonych informacji na temat: Meeresmuseum, Natureum, Nautineum i Ozeaneum. Przedstawiciele grup prezentują na forum znalezione informacje.
4. Utrwalenie
Praca w grupach - konkurs w formie quizu przygotowany wcześniej przez nauczyciela i wyłonienie grupy, która potrafi przekazać najwięcej poprawnych odpowiedzi
5. Podsumowanie lekcji
Zwrócenie uwagi przez nauczyciela na kluczowe słownictwo z lekcji, które należy zapamiętać
Omówienie zadania domowego: opracowanie broszurki reklamującej ciekawe miejsce w naszym regionie dla turystów z Niemiec

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.