X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15260
Przesłano:
Dział: Świetlica

Bezpieczne zabawy zimowe

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH
Prowadzący zajęcia: Marzena Grzegorczyk

Temat: Bezpieczne zabawy zimowe.

Cele:
• Uczeń zna zasady bezpiecznej zabawy na śniegu.
• Uczeń rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność i ekspresję.
• Uczeń przyswaja sobie nową technikę plastyczną.
• Uczeń rozwija swoje zdolności manualne.
• Uczeń kształtuje i rozwija umiejętności precyzji i dokładności.
• Uczeń wzmacnia w sobie umiejętności skupienia uwagi oraz cierpliwości.
• Uczeń rozwija swoje umiejętności współpracy w grupie.

Metody:
• Rozmowa kierowana;
• Podająca – instrukcja;
• Ekspresja twórcza – praca plastyczna.

Formy:
• Zbiorowa
• Grupowa
• Rozmowa kierowana

Pomoce dydaktyczne: szary papier, biała kreda

Parametry grupy: dzieci klas 0, I, II, III.

Czas trwania: ok. 45 minut

Miejsce zajęć: świetlica szkolna

Rodzaj zajęć: zajęcia plastyczne

Przebieg zajęć:

I. Część wstępna.

1. Nauczyciel wita się z dziećmi w umówiony dla nich sposób:

Cześć – podanie sobie prawych dłoni,
Hej – zrobienie tzw. „żółwika”,
O.K. – pokazanie sobie symbolu o.k. przez trzymanie zaciśniętej dłoni w pięść z uniesionym kciukiem w górę.
Następnie nauczyciel wraz z dziećmi śpiewa „Powitalną piosenkę” i pokazuje:
„Na powitanie wszyscy razem – dwa kroki w przód i w tył z jednoczesnym ukłonem,
Hip hip hura – klaśnięcie w dłonie,
Hip hip hura – podskok,
Hip hip hura – klaśnięcie w dłonie,
Z całego serca wszyscy razem - dwa kroki w przód i w tył z jednoczesnym ukłonem,
Witamy się, witamy się, witamy się – pomachanie do siebie nawzajem w różne strony.”

2.Zaproszenie dzieci do zajęcia miejsc w kręgu i zapoznanie ich z tematyką zajęć, ustalenie zasad pracy.

II. Część zasadnicza.

1. Krótka rozmowa przypominająca zasady bezpiecznej zabawy na śniegu (miejsca do zabaw, formy zabaw, sprzęt).

2. Podział dzieci na grupy, przydzielenie miejsc pracy, gdzie przygotowane zostały szare papiery i biała kreda. Nauczyciel wyjaśnia, że dziś prace wykonywane są wyłącznie kredą, uprzedza, że kreda się ściera i należy kontrolować pracę każdego członka grupy. Następnie każda z grup losuje tematykę wykonania pracy.
Grupa I – Bezpieczny saneczkarz
Grupa II – Bezpieczny narciarz
Grupa III – Bezpieczny łyżwiarz
Grupa IV – Bezpieczna bitwa śnieżna

3. Wykonanie prac w przydzielonych grupach.

III. Część końcowa.

1. Porządkowanie miejsc pracy.
2. Wystawka wykonanych prac i omówienie ich.
3. Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach i nagrodzenie pozytywnymi znaczkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.