X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15127
Przesłano:

Cieplne działanie prądu elektrycznego. Scenariusz lekcji otwarej z Podstaw elektrotechniki i elektroniki

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1
W RADOMSKU

SCENARIUSZ LEKCJI
Z PODSTAW ELEKTROTECHNIKI I ELEKTRONIKI
PRZEPROWADZONEJ W KLASIE 1ZEM
(grupa elektromechanik samochodowy)

TEMAT: Cieplne działanie prądu elektrycznego.

Opracowała: mgr inż. Renata Poteralska

Radomsko, 18 listopada 2011 r.


Temat: Cieplne działanie prądu elektrycznego.

Czas trwania lekcji: 45 min.

Cele lekcji:
- Zapoznanie się ze zjawiskami, w których energia elektryczna zostaje zamieniona w różna inne formy energii
- Poznanie prawa Joule'a- Lenza
- Ukazanie komputera jako narzędzia pracy pomocnego w wyszukiwaniu informacji
- Nabywanie umiejętności pracy w grupie

Metody prowadzenia lekcji:
- Elementy wykładu
- Pogadanka
- Praca w grupach na komputerze

Pomoce dydaktyczne:
- 4 zestawy komputerowe
- Projektor

Formy pracy:
- Grupowa i samodzielna


Przebieg lekcji

1. Faza przygotowawcza - czas 5 min.
1.1. Czynności organizacyjne , sprawdzenie obecności.
1.2. Sprawdzenie wiadomości z lekcji poprzedniej - pytania :
- Co to jest rezystancja?
- W jakich jednostkach mierzy się moc prądu elektrycznego?
- W jakich jednostkach mierzymy natężenie i rezystancję prądu elektrycznego?

1.3. Podanie tematu oraz celu lekcji
1.4. Zorganizowanie pracy grupowej

2. Faza główna

2.1 .Podanie nowego materiału - treści merytoryczne – czas 10 min.
- rodzaje przemian energii elektrycznej w inną energię
- definicja prawa Joule'a-Lenza
- zastosowanie cieplnego działania prądu elektrycznego

2.2 . Praca w grupach – czas 25 min
- wyszukanie informacji w Internecie na temat :
> elektrotermia
> podział urządzeń elektrotermicznych
> metody nagrzewania (1 z nich krótko scharakteryzuj)
- przedstawienie wyników pracy poszczególnych grup
- dyskusja na temat wyników pracy poszczególnych grup
- zapisanie krótkiej notatki do zeszytu

3. Zakończenie - czas 5 min.
 Praca domowa : Gdzie zastosowanie prawa Joule'a-Lenza jest niepożądane?
 Podanie tematu lekcji następnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.