X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14051
Przesłano:
Dział: Języki obce

Friends Club. Our favourite animals (Ulubione zwierzęta). Scenariusz lekcji j.angielskiego dla kl. V

Scenariusz zajęć
języka angielskiego.

1. Temat: Friends Club. Our favourite animals.(Ulubione zwierzęta).

2. Cel ogólny:

- powtórzenie i praktyczne wykorzystanie słownictwa związanego z opisywaniem zwierząt,
- konstruowanie pytań z czasownikiem „have got” oraz „to be”.

3. Cele szczegółowe:

Uczeń:
- potrafi nazywać i opisywać zwierzęta,
- czyta dialog w celu uzyskania konkretnych informacji,
- konstruuje zdania pytające,
- pyta i uzupełnia luki w tekście,
- wykonuje opis wybranego zwierzątka.

4. Metody:
- działania praktyczne, ćwiczenia,
- oglądowe – słuchanie,obserwacja,
- słowne (rozmowa, praca z tekstem),
- burza mózgów.

5. Formy pracy: grupowa, w parach, jednostkowa, zbiorowa.

6. Czas: 45 min.
7. Materiały: zdjęcia ze zwierzętami przyniesione przez nauczyciela oraz przez uczniów, podręcznik „Friends 2”, karty pracy - kserokopie tekstu z lukami, lista przymiotników, słowniki, odtwarzacz CD, płyta.

8. Tok lekcji:

I. Faza wstępna.

- czynności organizacyjne,
- - zabawa „Hello” – nietypowe powitanie,
- nawiązanie do tematu i wyjaśnienie celu zajęć.

II. Faza właściwa.

- burza mózgów: wypisanie nazw zwierząt, które mogą być naszymi ulubieńcami: uczniowie wypisują słowa na tablicy oraz tłumaczą słówka podane przez nauczyciela (praca ze słownikiem).
- rozmowa z uczniami o ulubionym zwierzątku,
- opisywanie zwierząt: uczniowie dopasowują przymiotniki do zwierząt (na zdjęciach przyniesionych przez nauczyciela),
- praca w parach: odgadnięcie tematu artykułu,
- prezentacja nagrania: uczniowie słuchają i zaznaczają zwierzę, o którym jest mowa,
- praca z tekstem dialogu: uczniowie odpowiadają na pytania (zad. 3/23),
- przypomnienie struktury zdań pytających z „have got” i „to be”,
- rozdanie kart pracy; uczniowie pytają nauczyciela i wykorzystują zdobyte informacje do uzupełnienia luk w tekście,
- praca w parach: uczniowie otrzymują zdjęcia ze zwierzętami, ale nie pokazują ich kolegom; następnie zadają sobie pytania w celu odgadnięcia nazw zwierząt,

III. Faza końcowa.

- uczniowie przygotowują opis swoich zwierzaków, nie podają jednak ich nazwy,
- rozłożenie zdjęć przyniesionych przez uczniów
- odczytywanie opisów zwierząt i odgadywanie nazw zwierząt,
- wybranie najładniejszego pupilka.

Zadanie domowe: zad. 3,4,5, s. 19 (ćwiczeniówka).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.