X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13561
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz lekcji języka angielskiego "Special days around the world" dla klasy VI

Scenariusz lekcji z języka angielskiego dla klasy VI Szkoły Podstawowej

Temat: ”Ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem tekstu „Special days around the world””.

Podręcznik: „New English Zone 3”

Cele: umieć rozumieć ogólny sens tekstu; rozumieć sens wypowiedzi zawierającej niezrozumiałe elementy, których znaczenia uczeń może domyślić się z kontekstu; rozumieć ogólny sens obszerniejszego tekstu przy pobieżnym czytaniu; wyszukiwać żądaną informację lub szczegół z częściowo niezrozumiałego tekstu; korzystać
ze słowniczka dwujęzycznego oraz innych źródeł informacji; poprawnie pisać nowe słownictwo; być ciekawym innych kultur i tolerancyjnym wobec nich; umieć samodzielnie posługiwać się tekstem w celu zdobycia wiadomości; umieć zastosować nowe słownictwo w wypowiedziach.

Metody: aktywizujące uczniów, komunikacyjna.

Środki: mapa z Indiami, mapa z Kanadą, mapa z USA, mapa z Irlandią, kalendarz, etykiety wyrazowe na tablicę, słowniczki indywidualne, pocięte teksty w kopertach, płyta CD.

Przebieg lekcji:

1.Czynności organizacyjne.
2.Rozmowa na temat specjalnych dni w Polsce.
N:”O jakim specjalnym dniu rozmawiają dzieci?”
N:”Sprawdź w kalendarzu jakie zbliżają się święta.’
3.Podanie tematu lekcji.
4.Skoncentrowanie uwagi uczniów na ilustracji z podręcznika.
N:”Otwórzcie podręczniki na s. 85. Przyjrzyjcie się ilustracjom i odgadnijcie z jakich krajów mogą być te zdjęcia.”
5.Wysłuchanie płyty „Special days around the world” i udzielenie właściwej odpowiedzi do ilustracji.
N:”Bardzo uważnie posłuchajcie płyty, a dowiecie się w jakich krajach zrobiono zdjęcia.”
N:”Czy już wiemy o jakie kraje chodzi.”
N:”Wskaż na mapie te kraje.”
6.Zapoznanie uczniów z nowym słownictwem występującym w tekście.
N:”Słuchajcie i patrzcie w słowniczki.”
N:”Czytamy razem głośno.”
7.Ciche czytanie z wyodrębnieniem innych niezrozumiałych wyrazów.
8.Informacja nauczyciela o specjalnych dniach.
9. Słuchanie nagrania tekstu w celu zapoznania się z poprawną wymową.
0. Głośne indywidualne czytanie tekstu.
11.Odpowiedzi na pytania dotyczące treści tekstu.
N:”Poszukajcie w tekście odpowiedzi.”
N:”What colour clothes do people wear on St. Patrick’s Day?”
N:”When is Australia Day?”
N:”How long does Winterlude last?”
N:”Who celebrates Diwali?”
N:”What do American eat on Thanksgiving Day?”
12.Zapis z utrudnieniem w zeszytach.
N:”Dopasuj państwo i święto.”
N:”Otwórzcie zeszyty. Zapiszcie temat i przepiszcie porządkując.”
13.Dopasowywanie właściwych zakończeń do tekstu.
N:”Dopasujcie właściwe zakończenie do tekstów z kopert.”
14.Zadanie domowe.
N:”Nauczyć się czytać tekst.”
15.Podsumowanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.