X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1184
Przesłano:

Złość i agresja. Scenariusz nr 3 do "Programu profilaktycznego dla młodzieży"

Czas trwania : 1 godzina.

Główne cele zajęć :

- rozpoznawanie przyczyn i konsekwencji zachowań agresywnych;
- dostrzeganie i nabywanie umiejętności opanowywania złości i agresji;
- dostarczenie wiedzy dotyczącej szukania pomocy w sytuacji, gdy jest się ofiarą lub
świadkiem przemocy.

Cele operacyjne :

Wychowankowie :
- umieją rozpoznać zachowania agresywne u siebie i innych;
- wiedzą, jak można sobie radzić z agresją;
- wiedzą, gdzie można szukać pomocy, gdy jest się ofiarą lub świadkiem przemocy;
- wiedzą, że nie można pozostawać obojętnym na zachowania agresywne .

Metody :

- zabawy interakcyjne;
- praca w grupach;
- dyskusja;
- burza mózgów;
- niedokończone zdania;
- metody plastyczne.

Formy pracy :

- zbiorowa,
- grupowa jednolita i zróżnicowana,
- indywidualna jednolita i zróżnicowana.

Środki dydaktyczne :

- materiały piśmienne (arkusze papieru, kolorowe pisaki, farby);
- balony;
- magnetofon , płytoteka.


Przebieg zajęć :

1. Zabawa interakcyjna „Szukanie kolorów”.

2. Zabawa interakcyjna „To moje miejsce”.

3. Dyskusja : „Co się dzieje, gdy nie wychodzi nam coś, co wcześniej zaplanowaliśmy ?”

4. Skojarzenia – burza mózgów -„Złość, to..”.

5. Praca w grupach – niedokończone zdania :
- wpadam w złość, gdy...;
- kiedy jestem zła używam słów ...;
- kiedy jestem zła, wtedy zachowuję się ....

6. Namaluj swoją złość – praca plastyczna.

7. Taniec – „Zorba”.

8. Zabawa „Kiedy jestem wściekły, robię tak...”

9. Mini wykład „Przeżywanie i wyrażanie złości oraz szukanie pomocy, gdy jest się ofiarą lub świadkiem przemocy”.

10. Burza mózgów – „Moje propozycje rozładowania złości”, tak aby inni przeze mnie nie cierpieli.

11. Zabawa interakcyjna „Balonowa bitwa” do utworu marszowego.

12. Relaksacja „Wiem, że jest we mnie złość”.


Ewaluacja : Wychowankowie odpowiadają na pytania :
- Czy podobało się wam spotkanie ?
- Dzisiaj nauczyłem/am się.................................

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.