X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««

Przemysław Kasprowicz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Słupsku

tel. domowy (0.59) 84-34-814

 

Instrukcja obsługi do arkusza "ob"

Program "ob" został zrobiony w Excelu i przeznaczony jest do rocznej frekwencji klasy.

Arkusze od Imies do Xmies pozwalają obliczać miesięczną frekwencję klasy.

W żółte pola (np komórka B49) wpisujemy liczbę uczniów jacy powinni być na lekcji. np: komórka B49 - 23 - WF chłopców, B50 - 23 - WF chłopców, B51 - 33 - cała klasa ma Matematykę itd. Tygodniowy szablon zajęć można przekopiować do innych kolumn i arkuszy wymazując ewentualnie lekcje, które się nie odbyły. W górnej tabeli wypisujemy liczbę usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych godzin uczniów w poszczególnych tygodniach i liczbę miesięczną spóźnień. Program liczy następujące wartości: miesięczne obecności usprawiedliwione i nieusprawiedliwione poszczególnych uczniów, tygodniową sumę obecności i nieobecności klasy, miesięczną liczbę obecności i nieobecności i miesięczną procentową frekwencję klasy. Liczba godzin usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych ucznia jest automatycznie przenoszona do arkuszy str128 i str129 . Miesięczna frekwencja automatycznie jest przenoszona do arkusza str127 .

    Arkusze str128 i str129 służą do wypełniania tabel na stronach 128 i 129 w dzienniku lekcyjnym.

    Arkusz str127 służy do wypełniania tabeli na stronie 127 w dzienniku lekcyjnym.

    Arkusz wpisy można wydrukować i wykorzystywać do przepisania z dziennika liczby godzin gdy nie mamy możliwości wypełniać arkuszy Imies .. Xmies bezpośrednio z dziennika lekcyjnego.

    Arkusz suma pozwala obliczyć frekwencję z kilku lat nauki. Procentowa frekwencja jest obliczona w tym arkuszu dla klasy 4 letniego liceum ogólnokształcącego gdzie w przeciągu nauki uczniowie mieli ok. 3450 godzin.

Arkusz "ob" - plik zip (34 KB)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2021 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.