X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9992
Przesłano:
Dział: Języki obce

Haustiere - utrwalamy nazwy zwierząt

KONSPEKT

klasa – II
prowadzący – Joanna Pawłowska
lekcja – języka niemieckiego
data -
temat – Haustiere – zwierzęta domowe. Utrwalamy słownictwo poprzez gry i zabawę.

Nauczane treści (podstawa programowa):
Podstawowe struktury gramatyczne umożliwiające formułowanie wypowiedzi w odniesieniu do teraźniejszości.
Podstawowe funkcje językowe umożliwiające poslugiwanie się językiem w prostych sytuacjach dnia codziennego.
Zasady wymowy.

Osiągnięcia (podstawa programowa):
Rozumienie ogólnego sensu prostych sytuacji komunikacyjnych, w tym intencji rozmówcy.
Rozumienie poleceń nauczyciela.
Zadawanie prostych pytań i udzielanie odpowiedzi.
Zdobywanie i udzielanie informacji w sytuacjach dnia codziennego.

Cele:
a) ogólne:
utrwalenie nazw poznanych zwierząt
b) szczegółowe:
rozumienie poleceń nauczyciela
rozumienie tekstu ze słuchu
poprawność wymowy, czytania, pisania
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.

Metody:
metoda audiowizualna – z użyciem obrazków
metoda audiolingwalna – powtarzanie za nauczycielem, chórem i indywidualne,
metoda TPR – reagowanie całym ciałem

Środki dydaktyczne:
plakat ze zwierzętami
płyta CD
odtwarzacz CD
podręcznik „Ich und du”
ćwiczenie „Ich und du”

Forma pracy:
z całym zespołem klasowym
w parach
indywidualna



PRZEBIEG LEKCJI

1.Część organizacyjna:

- przywitanie (Guten Morgen!)
- zadbanie o bezpieczeństwo uczniów w klasie
- sprawdzenie obecności.

2.Wstęp:

- podanie celu lekcji – utrwalenie nazw zwierząt.

3.Przebieg lekcji:

Uczniowie odgrywają rolę tłumacza – tłumaczą na j.niem. polskie wyrazy i zdania zadawane przez nauczyciela,
np. Koń?
Chomik?
Pies?
Kot? Itp.
Jak nazywa się twój kot?
Jaki jest twój królik?

Nauczyciel wybiera dwóch uczniów do odegrania scenki:
Hast du ein Haustier?
Wie heisst dein Hund?
Wie ist dein Hund?

Zabawa: za pomocą pantomimy uczeń/uczennica pokazuje zwierzę a pozostali odgadują, Das ist... Ja, du bist dran/ Ja, komm!/ Nein, falsch.

Nauczyciel nakazuje: Macht die Hefte auf!
Uczniowie zapisują datę i nowe słowa np. die Gans, das Schwein

Uczniowie słuchają tekstu piosenki i zapamiętują usłyszane zwierzęta
Nauczyciel nakazuje Macht die Buecher auf!,
uczniowie czytają tekst piosenki, tłumaczą go

Wspólne śpiewanie.

Uczniowie wykonują ćw.9/65

Podsumowanie
Pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.