X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 98
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Osłuchanie z wierszem: „Rozmowa z kroplą wody”

Scenariusz zajęcia wychowawczo-dydaktycznego dla dzieci trzyletnich

Temat kompleksowy: Woda źródłem życia.

Temat zajęcia: Osłuchanie z wierszem: „ Rozmowa z kroplą wody”- T. Fiutowskiej.

Forma organizacji pracy: grupowa, indywidualna.

Cele ogólne
Tworzenie warunków do poznania ekosystemu wodnego, oraz znaczenia wody dla rozwoju życia na Ziemi.

Cele operacyjne
- dziecko pozna drogę wody od zbiorników wodnych do mieszkań,
- rozumie konieczność chemicznego uzdatniania wody użytkowej,
- ma nawyk picia wyłącznie wody przegotowanej lub mineralnej pochodzącej z „ pewnego źródła”,
- ma świadomość, że wodę należy oszczędzać.

Środki dydaktyczne
wiersz „ Rozmowa z kroplą wody”- T. Fiutowska, ilustracje, woda mineralna niegazowana.

Przebieg zajęcia:

1. Nauczycielka zadaje dzieciom pytanie:
Skąd się bierze woda w kranie?
2. Dzieci dzielą się posiadanymi na ten temat informacjami.
3. Nauczycielka zapoznaje dzieci ze schematem przepływu wody ze zbiornika do mieszkań, podkreślając jaki jest proces jej oczyszczania.
4. Słuchanie wiersza „ Rozmowa z kroplą wody”.
5. W nawiązaniu do „ Rozmowy z kroplą wody”, nauczycielka rozbudowuje informacje na temat oczyszczania i uzdatniania wody.
6. Dzieci piją niegazowaną wodę mineralną. Nauczycielka, podczas picia przez dzieci wody, mówi powiedzenie „ świeża woda, zdrowia doda.” Zachęcenie dzieci do częstego picia niegazowanej wody mineralnej.
7. Zabawa ruchowa z elementem rzutu i celowania „ Rzucamy śnieżkami”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.