X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9561
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wybierz się z nami w podróż i sprawdź, co kryją morskie głębiny. Scenariusz zajęcia w sali sensorycznej

SCENARIUSZ ZAJĘCIA
W SALI SENSORYCZNEJ Z UDZIAŁEM RODZICÓW DZIECI Z GRUPY I

TEMAT: WYBIERZ SIĘ Z NAMI W PODRÓŻ I SPRAWDŹ, CO KRYJĄ MORSKIE GŁĘBINY.

PROWADZĄCA: STANISŁAWA KRAWCZYK

CELE ETAPOWE:
- ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI WYPOWIADANIA SIĘ NA TEMAT OBSERWOWANYCH OBRAZÓW,
- WZBOGACANIE WIEDZY O ISTNIEJĄCYM ŻYCIU W GŁĘBINACH MORSKICH,
- UŚIADOMIENIE DZIECIOM NIEZBĘDNOŚCI WODY DO ŻYCIA NA ZIEMI,
- DOSKONALENIE PERCEPCJI WZROKOWEJ I SŁUCHOWEJ.

CELE OPERACYJNE :
DZIECKO:
- ROZPOZNAJE MELODIĘ IMITUJĄCĄ SZUM MORZA, BURZĘ,
- DOSTOSUJE RUCH CIAŁA DO AKTUALNEJ SYTUACJI (PŁYWANIE, WIOSŁOWANIE , WIATR, BURZA),
- NA PODSTAWIE OBSERWACJI WYMIENIA PRZEDMIOTY I ORGANIZMY GŁĘBIN MORSKICH,
- POWTARZA KOD ŚWIETLNY NA TORZE ŚWIETLNO – DŹWIĘKOWYM,
-ROZPOZNAJE DOTYKIEM PRZEDMIOTY,
- PRZELICZA ZŁOWIONE RYBKI Z POMOCĄ RODZICA.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- NAGRANIE MELODII IMITUJĄCEJ SZUM MORZA, BURZĘ, WIART; ŁÓŻKO WODNE; PROJEKTOR; TOR ŚWIETLNO- DŹWIĘKOWY; KUFEREK; RÓŻNE PRZEDMIOTY; APASZKA DO ZAWIĄZYWANIA OCZU; FOLIA MALARSKA; PAPIEROWE RYBKI; WĘDKI; WIADERKA.

PRZEBIEG ZAJĘCIA
1. ZAGADKA MUZYCZNA
– ROZPOZNANIE MELODII IMITUJĄCEJ SZUM WIATRU, MORZA I BURZĘ.
2. PODRÓŻ PO MORZU
- NAŚLADOWANIE PRZEZ DZIECI PODRÓŻY ŁÓDKĄ (DZIECI NA ŁÓŻKU WODNYM NAŚLADUJĄ RUCH WIOSŁOWANIA I SŁYSZĄ SZUM WIATRU I PLUSK WODY).
3. WYPRAWA W GŁĘBINY MORSKIE
- ZANURZENIE SIĘ DZIECI W GŁĘBINY I OBSERWACJA (NUREK, REKIN, DELFIN, MEDUZY, INNE ORGANIZMY MORSKIE, ŁÓDŹ PODWODNA, SKARB),
- SZUKANIE SKARBU,
- ODCZYTYWANIE SZYFRU (TOR ŚWIETLNO – DŹWIĘKOWY), WYDOBYWANIE I SEGREGACJA,
- ROZPOZNAWANIE DOTYKIEM PRZEDMIOTÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W SKRZYNI SKARBÓW (OCZY ZASŁONIĘTE).
4. „RYBY NA FALI”
- PIERWSZA GRUPA, ROSDZICE I DZIECI WSPÓLNIE FALUJĄFOLIĄ, NA KTÓREJ ZNAJDUJĄ SIĘ PAPIEROWE RYBKI. ŻADNA RYBKA NIE MOŻE SPAŚĆ NA PODŁOGĘ. DRUGA GRUPA STARA SIĘ WYŁOWIĆ JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ RYBEK ZA POMOCĄ WĘDEK (PO WYŁWIENI ZMIANA I PRZELICZANIE RYBEK).
5. WSPÓLNE ZABAWY DZIECI Z RODZICAMI – „PADA DESZCZYK”- KLANZA ; DZIECI I RODZICE NAŚLADUJĄ RUCHY ZA NAUCZYCIELKĄ I WYDAJĄ ODPOWIEDNIE ODGŁOSY (KLASKANIE, TUPANIE).
6. ZABAWA Z WYKORZYSTANIEM URZĄDZEŃ W SALI SENSORYCZNEJ.
7. ODPOCZYNEK PRZY MUZYCE RELAKSACYJNEJ.
8. PODZIĘKOWANIE RODZICOM I DZIECIOM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.