X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9039
Przesłano:
Dział: Języki obce

Analiza wiersza R. Kiplinga"If". Konspekt lekcji języka angielskiego

Gimnazjum
-----------------

Cele:-zapoznanie uczniów z biografią i twórczością Rudyarda Kiplinga
-powtórzenie zasad tworzenia i stosowania zdań warunkowych
-zachęcanie uczniów do zapoznania się z poezją anglojezyczną

Metody nauczania:burza mózgów, dyskusja
Formy pracy:w grupach, indywidualna

Materiały dydaktyczne:kopie poematu"If"Rudyarda kiplinga, kopie tłumaczenia wiersza"Jeżeli", plansze gramatyczne"Zdania warunkowe",słowniki dwujęzyczne, karty pracy z fragmentami biografii R.Kiplinga,quiz o życiu Kiplinga

Przebieg lekcji

1. Rozgrzewka językowa

Nauczyciel wyjaśnia uczniom iż tematem lekcji będzie analiza wiersza w języku angielskim połączona z dyskusją na temat cech charakteru"prawdziwego człowieka".Nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie sobie opowieści "Księga dżungli" i zadaje pytania:Czy Mowgli był prawdziwym człowiekiem?Czym różnił się on od innych osób opisanych w tej opowieści?Co znaczy być prawdziwym człowiekiem?Nauczyciel prosi uczniów o zapisanie na tablicy przymiotników określających osobowość człowieka.

2. Faza realizacyjna

Nauczyciel przedstawia uczniom kilka informacji na temat autora"księgi dżungli" oraz wiersz "If" - Rudyarda Kiplinga.Następnie prosi uczniów o uporządkowanie fragmentów biografii pisarza oraz dopasowanie nagłówków.Po wysłuchanie poematu uczniowie są proszeni o skomentowanie jego treści. Uczniowie dostają kilka wersji tłumaczenia poematu na język polski.Nauczyciel zadaje pytania:
Jakie cechy według Kiplinga powinie posiadać jego syn by stać się prawdziwym człowiekiem?
Które z tych cech zgadzają się z tymi zapisanymi na tablicy?
Kogo nazwalibyście prawdziwym człowiekiem?
Nauczyciel zwraca uwagę uczniów na wielokrotne użycie przez autora zdań warunkowych. Prosi uczniów o przypomnienie zasad tworzenia i stosowania zdań warunkowych.
Na podstawie wiersza nauczyciel zachęca uczniów do napisania własnego wiersza "To my son"

3.Faza podsumowująca
Nauczyciel rozdaje uczniom karty samooceny oraz quiz o życiu R Kiplinga, który zostanie wykonany jako pracę domową.Nauczyciel zachęca uczniów do zapoznania się z poezja i prozą anglojęzyczna korzystając z oryginałów i przekładów w języku polskim.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.